Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Semiuser - напреднал
Привет, дами и господа,

Целта, която стои пред мен, е да се боядиса една дървена дограма на стълбище, наложено от факта, че отдавна боята е корозирала от атмосферните условия и дървото отдолу личи. Това състояние, разбира се, е само от въшната страна, която е изложена директно на валежи и смятам, че само там да се свали напуканата боя е достатъчно. Вътрешните части ще се боядисват върху старата боя.

По-важното и това, което ме интересува, е как да сваля боята при положение, че достъпът отвън е ограничен. Пистолет с горещ въздух е изключен, защото да се свалят стъклата е излишно старание. Дали ще стане с бормашина с телена четка?

Също, за да се предпази стъклото, но и за да се спести време и работа, реших вместо да облепям рамката с хартиено тиксо, да изрежа правоъгълен картон с размерите на стъклото, което да залепвам и премествам на всяка рамка.

Ако можете нещо да коригирата и посъветвате ще съм адски благодарен!
Благодаря за вашето внимание!

Изображение
preslav - майстор
Долните 3 етажа как са се справили с проблема - все някой трябва да я е свършил тази работа?
Иначе трупче, едра шкурка за сваляне на грубото и попуканото - не е нужно до дърво. Малко по-ситна шкурка за награпяване на боята отвътре и толкова за една стълбищна дограма. Според мен идеята с картона за пазене на стъклата няма да сработи, хартиеното тиксо е евтин и бърз вариант. Остава открит въпроса дали съклата са поставени с маджун и какво е състоянието му.
EDI - майстор
За бързо сваляне на боя вземаш флекса и сегментни дискове с грит 40.Ще я отсвириш за 5 минути.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сваляш черчевето от касата и си го работиш легнало да ти е удобно. Боята е стара и прегоряла, ще я смъкнеш лесно със шкурка. Касста е по-пипкава работа но и тя не е голяма мъка
Semiuser - напреднал
Здравейте!

Най-накрая успях да боядисам дограмата. С известно закъснение, но както е поговорката: по-добре късно, отколкото никога.

Обаче понеже от доста време не бях боядисвал, допуснах някои пропуски. Мислех, че ще бъде по-бързо и лесно да работя без да свалям крилата, а и понеже е второстепенна дограма, която никой не се спира да гледа, може да се допусне по-ниско качество. Така, обаче, беше много по-трудно за работа, за долният прозорец трябваше да съм коленичил, а за горният да съм на стълба, която постоянно да местя. Някои ъгли не можеха да се почистят достатъчно добре, което попречи на боядисването.

Работата ми отне много време. Повече от три часа, за да почистя, шкуря частично и измия дограмата и да измия и стъклата. След това по три часа на прозорец мъчително боядисване, като се мъча да пазя стъклото. Дадох си сметка, че ако бях вложил някой лев, да си купя инструменти и да сваля черчеветата, щеше да ми отнеме почти същото време, но щеше да стане много по-качествено, а и щеше да се работи една идея по-приятно. Щяха да са ми нужни пистолет за горещ въздух, за да сваля боята, пистолет за боядисване, с който щях да напръскам крилата (без стъкла) за по-малко от минута на парче и евентуално виброшлайф, за да не търкам ръчно като неандерталец.

Освен това боята Pastelo, която ползвах, не е покривна и един слой прозира. Ако нанасям повечко, започва да се стича, образува капки и пак прозира. Не знаех, че е такава, а и този цвят нямаше друга марка. Е, стана по-добре отколкото беше преди, но се разочаровах до толкова, че се чудя дали все пак да не купя тези инструменти, за да направя най-горния прозорец както трябва. Въобще, както има една друга поговорка "пестенето е майка на мизерията". Едни 200 лева ще са достатъчни за трите инструмента, а те може да ми свършат работа и за в бъдеще.

Изображение

Тема "Боядисване дървена дограма на стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: