Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
infomar
Може ли ламперия която е обработена с ново масло за двигател и изсъхнала, да се лакира?
Предлагат ми някаква "нова"/не ползвана ламперия, но собственикът и на времето я бил минал с някакво ново масло за двигател лека кола. (не с отработено) Някой му казал, че така ще се запазят и няма да гният. Мога ли сега да ги лакирам дъските или да се отказвам.
toni_g79 - специалист
Предполагам,че с лак на блажна основа ще стане.Почти на 99% си мисля,че няма да има проблем.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма да имаш проблем с всеки финиш, който може да положиш върху безиросана дървесина. Пише по кутиите
infomar
n_a написа:
Няма да имаш проблем с всеки финиш, който може да положиш върху безиросана дървесина. Пише по кутиите
За безиросване е ясно, но човекът е имал някакво не ползвано масло за колата и покрил дъските с него. Сега са жълтеникави на цвят, запазени и сухи. Не знам дали маслото за двигателя е подобно на безира.
Та мисля да ги взема и да им ударя един лазурен лак от горе, ама да не се изложа... и да не хване лака. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами зависи какъв е лазурният ви лак :-D Не бих сложила водоразтворим лазурен лак върху маслено безиросано дърво. Писах ви го и първия път
katerina_b - помощник
ср апр 19, 2017 10:36 pmn_a написа:
Ами зависи какъв е лазурният ви лак :-D Не бих сложила водоразтворим лазурен лак върху маслено безиросано дърво. Писах ви го и първия път
Повдигам стара тема със същия въпрос.
А вие имате ли предложение за нанасяне на някакъв финиш върху омаслено дърво?
chapara - майстор
Измиване с обезмаслител, така че да не цапа и си остава така.
lpoik - специалист
пет сеп 11, 2020 11:40 amkaterina_b написа:
ср апр 19, 2017 10:36 pmn_a написа:
Ами зависи какъв е лазурният ви лак :-D Не бих сложила водоразтворим лазурен лак върху маслено безиросано дърво. Писах ви го и първия път
Повдигам стара тема със същия въпрос.
А вие имате ли предложение за нанасяне на някакъв финиш върху омаслено дърво?
Лакираи го с яхтен лак(безцветен) няма да цапа и държи добре.https://marmag.bg/yahten-lak-orgachim-bezcveten-25 :partyman:
kr1100 - майстор
[quote=lpoik
Лакираи го с яхтен лак(безцветен)
[/quote]
Яхтения лак не държи на слънце .

Тема "Боядисване на омаслена ламперия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: