Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
preslav - майстор
Няма лошо човек да има самочувствие, напротив, препоръчително е. Лошото е когато самочувствието е с покритие без UV защита.
Младежът е леко облъчен, прочел е това-онова, чувал е и за питагорова теорема, разбира от точиларски услуги и на 36 се е извисил до шеметни височини (в собствените си очи). За практически опит ще говорим на 46-56 - там някъде ще дойде (евентуално) баланса между интериора и екстериора.
stridata - специалист
Когато ръсиш със сол, е кофти.... А иначе хората на 36 управляват държави или бизнеси за милярди! Това за старилото и патилото в повечето случаи в 21 век е лек комунистически мит по-простата причина, че в съвремието има толко неща които комунизма е стопирал и дори не сме виждали, че даже не ми го побира акъла. Никога не бих си позволил да коментирам металообработващи ЗММ-ейски машини от времето на бай Тошо въпреки, че всеки ден имам контакт с тях, но винаги мога да дам мнение за Немска лакозаливна машина за 1600000лв. измислена преди 10 години. Схващате ли къде е тънкият момент. Лично за себеси бих казал, че родителите ми са ме възпитали доста добре. Проблема е в "разбирачите" на 45-55 дето са станали толко дебелокожи, че смятат професионализма за самочувствие! Няма как да не изпитвам уважение или респект от човек който може да ми е баща, проблема е в мисленето вменено в едни "червени" времена, но нищо ще се отърсим рано или късно....
preslav - майстор
Попитали един от "червените" - "Кога според теб ще завърши перестройката?". Той отговорил - "Когато отидете в САЩ, седнете в ресторанта, поръчате си първо, второ и трето, платите 2 лева (ония от 1974 г.), келнерът ви върне 3 долара и угоднически попита - имате ли още от зелените". Когато аргументите се изчерпят преминаваме към цветовете, от което леко посинявам.
djorch - напреднал
preslav написа:
Няма лошо човек да има самочувствие, напротив, препоръчително е. Лошото е когато самочувствието е с покритие без UV защита.
Младежът е леко облъчен, прочел е това-онова, чувал е и за питагорова теорема, разбира от точиларски услуги и на 36 се е извисил до шеметни височини (в собствените си очи). За практически опит ще говорим на 46-56 - там някъде ще дойде (евентуално) баланса между интериора и екстериора.
Абре нали се беше отказал да спориш с младежа!?
Пълна загуба на време е.
Той си има нЕкво си виждане нЕкви милиарди, некви държави му се ръководят,а бе не той ама хората на 36 ги ръководят, недоспиване лек световъргеж, житейски бръщолевения, непознаване на близкото минало.Сегашни машини некви милиони,некви разбирачи над 45 години К,ви ли са па тия??? Неква бакичка отворили разбираш Ли Тънки тънкости :-D а разлики :lol: нЕква липса , ама липса на елементарно.... :?: оПщуване ли :?: , липса на диалог неК,ъв си монолог :проба: ние тука много ги знаем тези работи, ама Шъ Ви ги кажа друг път а и коУеУо Шъ ми купат Друг пЪт
stridata - специалист
Вари го, печи го..... Живи и Здрави! Пожелавам ви да илядите, и най вече ви пожелавам да живеете в настоящето и да спрете да живеете от ларвите на миналото..... То никога няма да се върне! Аз ще продължа да се изказвам по въпросите които съм врял и кипял. "Самочувствието" ми бе подплатено с голямо доза ирония, но ..... Някой ден ще ви разкажа историята за изпразването на значението на думата "МАЙСТОРЕ" и как комунистите са скъсали връзката майстор-чирак....
preslav - майстор
djorch написа:
preslav написа:
Няма лошо човек да има самочувствие, напротив, препоръчително е. Лошото е когато самочувствието е с покритие без UV защита.
Младежът е леко облъчен, прочел е това-онова, чувал е и за питагорова теорема, разбира от точиларски услуги и на 36 се е извисил до шеметни височини (в собствените си очи). За практически опит ще говорим на 46-56 - там някъде ще дойде (евентуално) баланса между интериора и екстериора.
Абре нали се беше отказал да спориш с младежа!?
Пълна загуба на време е.
Той си има нЕкво си виждане нЕкви милиарди, некви държави му се ръководят,а бе не той ама хората на 36 ги ръководят, недоспиване лек световъргеж, житейски бръщолевения, непознаване на близкото минало.Сегашни машини некви милиони,некви разбирачи над 45 години К,ви ли са па тия??? Неква бакичка отворили разбираш Ли Тънки тънкости :-D а разлики :lol: нЕква липса , ама липса на елементарно.... :?: оПщуване ли :?: , липса на диалог неК,ъв си монолог :проба: ние тука много ги знаем тези работи, ама Шъ Ви ги кажа друг път а и коУеУо Шъ ми купат Друг пЪт
Ти пък сега що го ядеш набора, нали вече ти писа "Лично за себеси бих казал, че родителите ми са ме възпитали доста добре. ".
djorch - напреднал
Ти пък сега що го ядеш набора, нали вече ти писа "Лично за себеси бих казал, че родителите ми са ме възпитали доста добре. ".
А дано , ама НАДАЛИ :-D [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_JiEod-HX1s[/youtube]
Здравейте,
въпросът ми - проблем ли е ако в лак на водна основа се добави разредител AMB, освен вода при разреждането. Направих такова нещо поради незнание, сега в остатъка от лака в кутията също има разредител. Площта на материала вече е лакирана, дали ще се отрази на качеството и устойчивостта?
шоп - майстор
@Учащ, не мога да ти отговоря какъв ще е резултата и дълговечността.

Иначе мога да споделя как аз лакирам ламперия с помоща на смешна машинка за 30 ина лева тип прахусмукачка:-)

Лака е на водна основа, немски от Лидъл. Цвят палисандър. За 18лв е мноооого добър. покрива 25м2 и си заслужава парите.

25 м2 с машинката ги пръскам за час без да потича дори и при таванно нанасяне по стрехите.

Прикачен файл

SAM_9231.JPG

Прикачен файл

SAM_9232.JPG

Прикачен файл

SAM_9233.JPG

Прикачен файл

SAM_9234.JPG
Същият лак купих, от същата промоция, и вече нанесох. И моите впечатления са за качество на лака във всички аспекти. Машинка не бих използвал, въпреки че когато се обработват стени сигурно става по-бързо. Лакирах дъски служещи за пейки в предверие - щеше да се опръска околната площ, отдолу и отстрани ако беше с машинка. На места ползвах и тънката художническа четка от комплекта на същата промоция в Lidl: (8 бр. четки с различна големина, от свински косъм за 4.99 лв.)

Изображение

Тема "Лакиране на външна дървена ламперия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: