Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
torbalan - Дървен философ
Пробвай първо на дъска, която не ти трябва...
stridata - специалист
maxaffey написа:
Мерси много на всички за съветите. На компресора мога да му сложа и пясъкоструйка и незнам дали няма да е по-лесен начин от шкуренето? Как мислите и дали изобщо ще стане или ще трябва и ламперията да сменям след това упражнение ще трябва и ламперията да сменям :yawinkle:
Никой от нас незнае какво искаш да получиш! Ако искаш да стане като нова, почти нямаш шанс! Ще го боядисваш ли, ще го мажеш с лазур ли?
maxaffey - напреднал
stridata написа:
maxaffey написа:
Мерси много на всички за съветите. На компресора мога да му сложа и пясъкоструйка и незнам дали няма да е по-лесен начин от шкуренето? Как мислите и дали изобщо ще стане или ще трябва и ламперията да сменям след това упражнение ще трябва и ламперията да сменям :yawinkle:
Никой от нас незнае какво искаш да получиш! Ако искаш да стане като нова, почти нямаш шанс! Ще го боядисваш ли, ще го мажеш с лазур ли?
Искам да стане красиво, освежено, "като" ново. В момента е черно почти цялото, все пак е на над 20 години. Мисля да го шкуря с пневматичен ъшлайф или ако става (ще го хробвам и ще кажа дали става) с пясъкоструйка закачена за компресора. И после ще го пръскам с лак и преди това евентуално с някакво защитно покритие с пистолет за боядисване пак на компресора.

Според мен ако става с пясъкоструйката ще е много по-добре, защото има доста нишички и вдлъбнатини, дето доста ще си играя с ъглошлайфа.
Christo - майстор
Седалището на фирма "Дренски" е в Троян. Познавам човека лично. Ако някой иска координати, да пише на лични. Ще му ги дам. Лаковете са шведски, освен лакове, може да се получи и професионален съвет относно цветове, пълнители, оцветители и т.н. и едва ли биха рискували да правят шашми, защото до колкото знам, няма да им простят никакви волности. Човекът е много в час, защото преди да продава лакове, доста дълго време правеше кухненско обзавеждане и от там са му контактите с Бекер-Акрома.
stridata - специалист
Няма никакви шашми, не се излагайте. Принципно вече няма Бекер Акрома, вече всичко е Sherwin Williams. Много ясно, че не се слага байц в лака. Слагат се пигментни пасти. Лака не носи да сложиш много байц в него, има си допустимо количество!

П.п
Принципно първо си го подготви и като си готов ни снимай резултата, ще ти дадеме най-правилната рецепта!
djorch - напреднал
Моите наблюдения макар и скромни са, че Българските представители не спазват технологията на западните производители и спестяват от UV защитата.Извода го правя от закупуването на един и същ лак от директен вносител и от неговия представител за съответния град. :-D
stridata - специалист
djorch написа:
Моите наблюдения макар и скромни са, че Българските представители не спазват технологията на западните производители и спестяват от UV защитата.Извода го правя от закупуването на един и същ лак от директен вносител и от неговия представител за съответния град. :-D
В грешка си! Ако дистрибутура има рецептата няма да има нужда от производителя! Лакпром работят със смоли на Немска компания и само ги смесват и се наричат производител, там може и да се направи икономия, но никоя уважаваща себе си фирма няма да направи подобна глупост!!!
djorch - напреднал
stridata написа:
djorch написа:
Моите наблюдения макар и скромни са, че Българските представители не спазват технологията на западните производители и спестяват от UV защитата.Извода го правя от закупуването на един и същ лак от директен вносител и от неговия представител за съответния град. :-D
В грешка си! Ако дистрибутура има рецептата няма да има нужда от производителя! Лакпром работят със смоли на Немска компания и само ги смесват и се наричат производител, там може и да се направи икономия, но никоя уважаваща себе си фирма няма да направи подобна глупост!!!
Понеже си вещ в областа обясни ми защо има разлика в качеството на официалния вносител и представителите в другите градове? Защо когато се купи дадена марка лак от официалния няма проблем с цвета и UV защитата а при представителите има? А подобни глупости не са единични в България! Пак казвам от моя скромен опит.Не съм го чул от шуруликата :lol: :?:
И как ти гарантираш, че това не се случва те това те ми е мноооого интересно??? :axe: :butthead:
stridata - специалист
djorch, не ми се ще да оспамваме темата на човека. Ти имаш ли си на идея кое прави UV защитата като компонент в един лак? Това е все едно да ти източат кръвта в колбасарски цех, а не в болница! Това е химия бе, да не мислиш, че търговците има магистратура по химия. Нито един от тези които визираш не знаят нито как нито какво да извадят или добавят. Ако бяха толкова навътре с химията щяха да правят метаамфетамини а не да филтрират смоли! Хайде стига с тази конспирация в тая държава. Не може цял живот да живеем си мисълта, че трябва да минем метър или, че ни ебават! Единственото което може да ти се случи е ако ти продават дву-компонентни продукти и катализатора да те лъжат, че е с UV филтри, а то да си е възможно най-евтиният втвърдител! :partyman:

П.п
Сетих се за нещо важно! Ако говориш за БАЙЦ, това е друга бира....
djorch - напреднал
Не виждам да си ми отговорил ?!!! Аз споделям личен опит ама на теб това ти минава през клавиатурата. Достатъчно я оспами темата без да кажеш нещо конкретно!След като си казал А кажи и Б. Иначе излиза, че говориш общи приказки без покритие.
А и след като си специалист по-въпроса UV защитата в байца или в лака е или може би и в двете? И в многооо голяма грешка си като подценяваш така елементарно търговците.Ти да не си на 20 години бре???
Ако ще казваш нещо конкретно подкрепено със знания и факти съгласен съм иначе само чукаш по-клавиатурата.Съжалявам не те познавам, но съдя по писанията ти в тази тема,другите мнения не съм ти ги чел. :partyman:

Тема "Лакиране на външна дървена ламперия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: