Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Lisko - майстор
В работилницата имам циментов под боядисан с латексова боя. Сигурно първия път е било преди повече от 10 години (друг собственик). Аз голия цимент не съм го виждал, само веднъж съм повтарял отгоре със същата боя (беше ми оставил 4 литра). Напоследък забелязвам че на някои места боята се подува (снимка 1090300). Ако разчегърташ под нея се показва някаква бяла маса (снимка 1090302). Защо става това и как да се боря с него? Пробвах да разчегъртам и да пребоядисам пострадалото място - след известно време пак се наду.
Мерси!

Прикачен файл

P1090302-1024.jpg

Прикачен файл

P1090300-1024.jpg
nikolson - майстор
Знам че се нарича сулфатизация на бетона. Има разни препарати, но трябва да каже някой по-вещ.
stridata - специалист
Принципно яко не дадеш информация за боята и господ неможе да ти помогне. За мене за вътре най-добрият вариант за цимента е смола, само че при тебе вече някой вече е взел решение и сега е тегава история. Зимай една телена четка за флекс чегъртай до сурово и мажи пак.
alabal - специалист
С каквото и да го намажеш докато не спреш проникването на вода пак ще се подува. Виж откъде прониква вода и направи хидроизолация от външната страна или дренаж.
Lisko - майстор
Първо аз никаква вода не виждам. Ако е микроскопични количества които не се виждат - друг въпрос.
Дренаж има. А и не съм забелязал да е ставало предимно във валежния сезон.
Принципно яко не дадеш информация за боята и господ неможе да ти помогне
Принципно, боята е латекс, казах го вече. Ако кажа кой е производителя, ще помогне ли?
preslav - майстор
И аз си мисля, че влагата е причина за пораженията, но на първо време можеш да обработиш петната с грунд - има такива, които са на водна основа, полагат се върху стари циментови покрития преди да се нанесе новото, тук му викат бетон-контакт, при вас трябва да е нещо подобно.
stridata - специалист
Не се бях загледал в снимките.... Там се вижда, че ти се люпи основата, а не боята. Демек проблема не е във финиша, а в основата?

П.п
А това латекс, въобще не е инфо за боята. Производителя също не е достатъчен!

Тема "Боя въху циментов под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: