Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Elitza
Здравейте! Сайта е много хубав и полезен. Поздравления!
Бих искала и аз да се консултирам с майсторите тук. В банята ми едната стена е боядисана с блажна боя в ужасен цвят. Понеже нямям възможност да я направя с плочки искам да я боядисам , но с латекс за влажни помещения. Въпросът ми е трябва ли да я грундирам с нещо и с какво?
Благодаря Ви!
EDI - майстор
Съветвам те да свалиш блажната боя.Какъвто и грунд да използваш, няма да стане добра адхезия между латекса и блажната боя :wink: .Може да се свали с горелка или с изчукване.После направи една циментова шпакловка и боядисай с латекса.
Гост
Ако е с горелка мирише ли много и трябва ли пак да се шпаклова после?
masteradmin - майстор
Аз една баня така и махах боята с горелка и стана много странно. 2 от стените имаха някаква тънка шпакловка там боята падна заедно с нея. Но на другите 2 стени беше боядисвано направо върху панела там боята въобще не помръдна само опуших стените. Да не говорим че в малко помещение като баня след 30 мин вече нямаше въздух и щях да припадна. След това пробвах с натриева основа и като не броим, че преебах четката(космите и се накъдриха) нищо друго непостигнах. След това счупих 2 тесли докато я сваля тази боя - абе въобще мъка.

Защо не сложиш един влагоустоучив гипскартон ?
Последна промяна от masteradmin на вт май 09, 2006 2:29 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Доста намирисва, още повече, че ще е в затворено пространство.Хубаво е да се шпаклова, тъй като най-вероятно отдолу ше се покаже хоросанова мазилка.Дори и да не е мазилка отдолу, шпакловай го за здравина и гладкост-такъв ремонт не се прави често.Ако ти дойде на ума да лепиш плочки, ще имаш здрава основа.
Гост
ЗАЩО НЕ ПРОБВАШ СЪС СМИВКА.НА МЕТАЛ ПОМАГА
Niky - специалист
Тая тема е стара, но да не отварям нова:

Все пак възможно ли е да се боядиса с латекс върху блажна боя, или трябва задължително да се махне.

Става дума за стени на вилата, където са боядисани с блажна, а искам да ги боядисам с латекс.

Четох, че се използвал първо грунд PRIMER_T, намерих му описанието, но там никъде не пише за блажна боя?!

Благодаря.
EDI - майстор
Ники, махай блажната боя.Остави идеята за грунда-няма да стане, както трябва.Какъвто и грунд да сложиш, блажната боя и латекса са на различни основи - от еднат астрана грубо казано, адхезията ще е по-слаба.От друга страна на блажното под латекса има по-голяма опасност от конденз и влага.
Niky - специалист
И аз си мисля, че така ще е най-добре. Въпреки че четох из разни сайтове, че може, но ...
Благодаря.

Тема "Върху блажна боя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: