Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
urgan - помощник
Здравейте,
накратко имаме един апартамент който трябва малко да се освежи. Проблема е че когато е боядисван не са сложили грунд и сега като се залепи хартиено тиксо, като го дръпнеш и боята тръгва с него. Има ли грунд или нещо такова за такава ситуация да се заздрави основата? Няма как да се маха цялата боя.
plamen6703 - майстор
Една финна шпалковка изцяло... другото ще е кърпеж с половинчат /калпав/ резултат...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Можете без тиксо да си го освежите :)

п.с. на някои неща е добре да не се обръща внимание
urgan - помощник
За без тиксото ясно, в краен случай така ще стане. Въпросът ми е може ли да се заздрави спойката по някакъв начин между шпакловката и боята.
Като се шпаклова върху боята няма ли да е същата работа, основата пак няма да е здрава?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не. Проблемът е между боята и стената. Каквото и да слагате върху боята няма да помогне.
Има начини за оправяне, в зависимост от конктретното състояние. Снимки? По-отдалеко и отблизо
urgan - помощник
Ще кача снимки, няма да е веднага. Какви са възможните начини за които говориш?
Hoвoceлckи - майстор
Не съм профи в областта, но като не получаваш конкретни отговори - да се включа, па макар и само за "ъп" :wink:
Това слабо свързано покритие дето слиза с тиксото, ако го минеш с мечето намокрено с каквото и да е, дали няма да слезе и с него :?
urgan - помощник
Ами чак толкова слабо не е. Като теглих бавно тиксото и под 180 градуса да го държа не го отлепя на много места. Иначе и това ми се е случвало преди години като минеш с мечето и боята тръгва и тя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ako Проблемът е само покрай тиксото - не бих ползвала тиксо. Ако е с тенденция за надигане и отлюпване в скоро време, бих смъкнала със шпакла каквото пада леко. Измивам голите петна, и фина шпакловка само там. Има акрилни материали за тази работа. Грунд на петната и боя.
Все пак, каква е основата, каква е боята....

Тема "Боядисване и лющеш се латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: