• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
vaniosl - специалист
Здравейте,вече съм на финала с ремонта и предстои в най-скоро време да боядисвам цялостно.Ще се радвам да ми помогнете с избора на подходящ латекс,като марка и добро съотношение цена-качество.Като цяло съм се насочил към Vitex,Боро или Леко.Нямам възможност в момента да се хвърлям на Dulux и Levis.Пък и ще ми е първи опит да боядисвам сам и не ми се иска да се уча със скъп латекс.Като цяло ще се боядисват три стаи и коридор.Две от стаите са със шлайфана мазилка,а едната е с гипсова шпакловка,като най-горния слой е шиитрок.Стаята с гипсова шпакловка не е боядисвана никога,а другите две в момента са боядисани в бял цвят,но се нуждаят от освежаване,така че ще се прави цялостно боядисване.Доколкото разбрах,ако ползвам сатенен латекс ще си личат всички дефекти,а и ще боядисвам за първи път,така че не е добра идея според мен да го използвам.Ще се радвам,ако ме насочите и към подходящ грунд с който да грундирам стените предварително.Общо взето ще се радвам на всякакви съвети,които може да ми дадете.
valentino_g - специалист
Здравейте,ще Ви отговоря от личен опит.Боядисвал съм с латекс няколко пъти моя апартамент.Имах лош опит,боядисвам изчаквам няколко часа и следваща ръка и...не се получава.Така в момента правя вътрешна топло изолация с XPS шпакловка с мрежа на 2 ръце,шпакловка с колор кит,грундиране с Spektra и предстои боядисване със "сребърни йони".Най-важно,според мен е грундиране,боядисване,изчакване до следваща ръка(виж упътването :) ).Не е трудно,кръстосвай всяка следваща ръка боя.
Поздрави и успех!
agj - майстор
Преди няколко дни завърших боядисването на апартамента-три стаи и коридор.Всички бяха с нова положена гипсова шпакловка,върху която нанесох - Baumaster грунд за стени- http://www.strom21.eu/%d0%b3%d1%80%d1%8 ... baumaster/..
след което боядисах стените с боя от същата марка -BAUMASTER INTERIOR Акрилатна боя за вътрешно приложение. http://www.strom21.eu/%d0%b0%d0%ba%d1%8 ... -interior/
Много съм доволен и от грунда и от боята.Оцветяването на боята го направих по каталог и ми костваше между 2 и 4лв.в зависимост от количеството на разфасовката боя и наситеността на цвета.
nikolov333 - майстор
Подготовката на основата е 90% от цялото боядисване. Щом си на широк, е добре да провериш качеството на работата.. най-добре вечер на тъмно осветяваш стената под малък ъгъл, сптранично с халогенен прожектор 500w и ще видиш има ли много неравности и дефекти. В зависимост от резултата след огледа може да се мисли с каква боя да се завърши. Имам горчив опит с грундираето, така че не бързай...пробвай на някоя част от стената която ще остане скрита с грунд разреден една идея повече от предписанието и препоръчан от производителя на боите, които си избрал и изчакай докато изсъхне. Грунда се нанася с търкаляне без натиск със средно напоен валяк, за да не пуща вадички от краищата си. След изсъхването грунда не трябва да къс, а да стои матов на стената. Лъска ли разреждаш още малко докато стане матиран. Боядисването е добре да става вечер или в по-хладни дни, на затворени прозорци за да не дърпне влагата на боята бързо за да може да се изпъне..
Последна промяна от nikolov333 на нед авг 27, 2017 9:38 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Вземи си ХРОТЕКС, не скъп и качествен латекс.Грунд ще ти дадат на мястото, от където купуваш.Идеално покрива и търпи грешки.
muhala - майстор
Ще споделя и аз моя опит. Белия латекс, който използвах беше на Боро. Основите бяха на Шийтрок (зелен). Грундирах с белия грунд на Боро (разрежда се) и с дунапренен валяк. Никакви ядове с боядисването. Опитах на едно място без грунд и много трудно става.
Две стени направих с Ливайс след бял латекс на Боро. Беше доста трудно докато направя първата ръка. След това боядисването е лесно, но боята е скъпа. Изобщо цветните бои не са никак евтини.
mitakis - напреднал
Провери за латекс Vivechrom- гръцки е, и има различни варианти според средствата и бюджета с който разполагаш. Високия клас е екологичен и може да се мие дори с препарат. Покрива от 2 ръце :)
torbalan - Дървен философ
Аз съм много доволен от Vitex.
Хем не е суперскъп, хем резултата е отличен...
miliad - майстор
Върху основa от шийтрок зелен, ползвaх лaтекс CHIEF гръцки, по-евтинaтa бaзa.
Бялото покри нa еднa ръкa, светло бежово можеше и нa първa ръкa дa остaне, но повторих. Грундирaх с техния си грунд. Доволен съм.
Зa срaвнение: ползвaх бял Дисповит зa едни корнизи- след грундa минaх 3 ръце, нa местa и 4.
И скъп професионaлен вaляк, е имa знaчение.
kozl - майстор
mitakis написа:
Провери за латекс Vivechrom- гръцки е, и има различни варианти според средствата и бюджета с който разполагаш. Високия клас е екологичен и може да се мие дори с препарат. Покрива от 2 ръце :)
Това е скъп латекс. Аз купувах бял към 9-10 лв литър.
Купих и валяк от агнешка кожа, но още не съм го пробвал "агнето".
  • 1
  • 2

Тема "Избор на латекс за цялостно боядисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: