Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nautilus33 - майстор
Ами действах в едната стая, но резултата след втората ръка не ми хареса, стана на валяци тавана. От прочетеното разбирам, че е от гъстия латекс и от не достатъчното презастъпване на всеки следващ участък с предходния, ще ударя трета по-рядък и дано се оправи.
nork - специалист
вт ное 10, 2020 3:23 pmnautilus33 написа:
Ами действах в едната стая, но резултата след втората ръка не ми хареса, стана на валяци тавана. От прочетеното разбирам, че е от гъстия латекс и от не достатъчното презастъпване на всеки следващ участък с предходния, ще ударя трета по-рядък и дано се оправи.
Какъв е латекса, че и трета ръка ще удряш?
Ейййй, туй да гледаш само цената на етикета в магазина не е работа :axe:
nautilus33 - майстор
Ми този беше най-скъпия даже, макар да ми препоръчаха друг, но по магазините дори и в по-големи магазини не успях да го открия. Латекса е Леко със сребърните йони. Едни са доволни от него, други не(както и аз поне за сега). Четох че специално за него е добре да се минава с валяк с къс косъм( на моя пише велур) и да е по-рядък. Както си е от кутията е доста гъст. първо опитах с мече със среден косъм,след изсъхване нямаше толкова много следи, но е страшно много играчка защото се разнася трудно. След разредане е доста по добре. Минава напред-назад, наляво-надясно, втората ръка даже и по диагонал, ама нищо. Като погледна точно отдолу почти нищо не си личи, но като го гледаш от вратата срещу прозореца е много зле.
nork - специалист
:lol:
Е то дали със или без йони все един и същ....
Следващият път си вземи пак на Леко, ама Спирит :idea: Минаваш една ръка и приключваш, не да мааш с валяка кат обезумял n ръце. Ако трябва "поправка" мацаш само на петното и се слива всичко.
Brocko - напреднал
nautilus33 латекс винаги се разрежда,освен ако не е някоя евтина чорба.Валяк с агнешка вълна или микрофибър среден косъм за най добър финиш.С по-качествен и съответно по скъп латекс покриваш повече квадрати,става по-лесно и по-добър краен резултат.Например среден клас гръцки Xtra,за малка кофа 3л около 22-24лв препоръчват разреждане с от 800 до 1л вода,боята е еко,мат и таван на две ръце става "пуканка"....без черти и излишни релефи.
nautilus33 - майстор
вт ное 10, 2020 6:49 pmnork написа:
:lol:
Е то дали със или без йони все един и същ....
Следващият път си вземи пак на Леко, ама Спирит :idea: Минаваш една ръка и приключваш, не да мааш с валяка кат обезумял n ръце. Ако трябва "поправка" мацаш само на петното и се слива всичко.
Следващ път няма да има, това ми беше с таваните. На другите стаи от ЕксПиЕс паната и така.
Иначе с валяк с къс косъм, както писах велур, с дължина на косъма около 3-4мм, и ширина 18см и Ф40мм, нормално ли е да правя само 2-3 ивици с дължина около 1м и след това да изсъхва дотолкова, че почти да не нанася материал? Съответно като разредя, покрипа повече с едно топване.

#nork, това с мацването с четака за Спирит латекса ли се отнася или попринцип? макар че, както писах погледното точно отдолу, петната не си личат, но като ги гледаш косо, да речем от вратата към прозореца се виждат много.
nork - специалист
За спирита....
Ако не вярваш мога да ти покажа снимка на прясно боядисано от няколко дена върху боя на 5г :-D
EDI - майстор
Що си причинявате нерви с български ерзац продукти.Интериорните бои не бих ги пипнал.
kozl - майстор
Получил ти се е различен релеф на латекса, който отразява светлината различно. Като гледаш под ъгъл и се открояват петна или ивици на валяка.
Получава се от разлика в основата, също при застъпвани на ивиците при боядисване с валяк, където пресния латекс набръчква неизсъхналия под него. А може да се получи различен релеф при различна техника на разнасяне.
Имал съм случай дори при пръскане с машина пак да се получи релеф. Причината в различната основа, защото в-у машинна мазилка шпакловано с колоркит и шлайфано с жирафи. Там де шкурката "полирала" по един начин релефа, а там де останало вдлъбнато и шкурката не достигнала или само надраскала друг релеф и на светлината - петна.
nautilus33 - майстор
Може ли да е и от не идеално равна шпакловка? т.е. на места валякът ляга хубаво върху гипскартона, на места не толкова поради неравно шпакловане? И ако да, само валяк с по-дълъг косъм ли е спасението, или леко разреждане и минаване още един път веднага след първото нанасяне?
Направи ми впечатление че първото топване на валякът стана идеално като се покти всичко както трябва. но валякът беше мокър от миенето предния ден и латексът се е разредил допълнително при това първо нанасяне. Само този участък ми хареса как стана и се чудя сега дали е от това, но друга причина не виждам.

Тема "Боядисване на таван с латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: