Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
kozl - майстор
ср ное 11, 2020 4:09 pmnautilus33 написа:
Може ли да е и от не идеално равна шпакловка? т.е. на места валякът ляга хубаво върху гипскартона, на места не толкова поради неравно шпакловане?
Мале :shock:
За 18 см валяк и да не ляга - доста неравна шпакловка :?
Дългия косъм попива повече, с едно наквасване на валяка се минава повече площ, но релефа става по груб.
С агнешката кожа също релефа е по-груб от валяк с къс косъм, но "агнето" покрива най-много площ с едно наквасване и за тва го аресват бояджиите.
nautilus33 - майстор
И така, минах втори път другата стая и останаха на няколко места петънца, където валяка не е хванал добре и си личи, че е по-малко латекса. Да ги мина само тях с валяка или с четка, за да не наслоявам с валяка и около петната така че да се образува по-плътен и бял пласт и да личи, или няма такава опасност. Или направо да мина трета ръка целия таван?
kozl - майстор
Подготви си малък валяк за такива места. Примерно аз след първото минаване и изсъхване, всички недобре покрити места ги минавам един ако не стане като останалото и втори път. Е и при мен след втората ръка тук там прозираше та на третата ръка ми се получи.
Препоръчително е да не ползваш четка там де може с валяк, защото четката прави различен релеф.
nautilus33 - майстор
Взех си един 90мм дължина. Горе-долу май се получи, но без трета ръка няма да мина май. В първата стая обаче, ударих и трета ръка и повечето дефекти май се скриха, но по средата остана един сравнително голям участък, който повторих след третата ръка, но пак стой по грапаво като че ли. Поне така се вижда като го гледам отстрани. Да зашкуря ли целия участък и да нанеса отново?
chapara - майстор
Спри да се огжлеждаш :cool: Мавзолей ли грАдиш?
nautilus33 - майстор
Ами така и направих. При пуснато осветление нищо не личи. Само на дневна светлина и то само когато влизаш в стаята.

Тема "Боядисване на таван с латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: