Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср ное 04, 2020 10:02 pmnautilus33 написа:
Един последен въпрос- утре ще грундирам и в петък мисля да ударя първа ръка латекс. Късно ли е втората да я мина чак в понеделник, защото по-рано не мога.
Не е късно
nautilus33 - майстор
Екстра. Днес минах с грунда и утре първа ръка латекс. не мисля да го разредам, но като отваря баката ще преценя, макар че до сега не съм мазал с латекс, и не съм сигурен дали ще преценя правилно гъстотата добре ли е.
Нещо обаче ми направи впечатление, а гледам по-горе n_a, е споменала нешо подобно.
вт авг 29, 2017 10:29 amn_a написа:
Дупчиците са от боядиването. Оставил си мехурчета, които при съхнене се пукат и ...
Ще разкараш дупчиците и ще започне да те дразни калпавата шпакловка (която си е вижда)...
Пак казвам, заеби и гледай други неща
Като карах с грунда, на места ми се получаваха балончета след като мина с валяка няколко пъти. Трябваше да мина напред-назад още някоко пъти за да ги изчистя. Та, от какво се получават, за да го избегна с латекса утре? От твърде мокър валяк или от друго?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много бързо караш валяка :-)
Не разреждай боята!!!
nautilus33 - майстор
Ясно, благодаря. По-бавно ще минавам тогава с латека. А трябва ли да го държа да се отцеди, или само да го мина в легенчето, по рифеловата част. Защото и това с отцеждането беше малко относително, като на моменти доста капеше.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет ное 05, 2020 7:22 pmnautilus33 написа:
Ясно, благодаря. По-бавно ще минавам тогава с латека. А трябва ли да го държа да се отцеди, или само да го мина в легенчето, по рифеловата част. Защото и това с отцеждането беше малко относително, като на моменти доста капеше.
Убиваш ме :-) Пълно е с видеа как се боядисва. Какво правиш сутрин, докато си пиеш кафето?
Не топиш целия валяк в боята. Разтриваш на капак/картон/ваничка докато разнесеш боята равномерно по цялата повърност на валяка. Без да натискаш... и тн и тн
EDI - майстор
Мехури от вода се получават, да знаете.Щото литър чужд латекс тежи повече от литър наш.Що ли. :lol:
nautilus33 - майстор
Абе аз видеа гледах, ама само в една попаднах на това как топят. Беше в Мисия моят дом, и там го топнаха целия валяк.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет ное 05, 2020 8:05 pmnautilus33 написа:
Абе аз видеа гледах, ама само в една попаднах на това как топят. Беше в Мисия моят дом, и там го топнаха целия валяк.


nautilus33 - майстор
Понеже днес ми "пуснаха мухата", та да питам- при вътрешна темература 11-13 градуса добре ли е да нанасям латекс, защото ми казаха, че можел да се напука напролет , ако е студено като се маже. А температурата по-висока няма да става.
kozl - майстор
пон ное 09, 2020 9:49 pmnautilus33 написа:
Понеже днес ми "пуснаха мухата", та да питам- при вътрешна темература 11-13 градуса добре ли е да нанасям латекс, защото ми казаха, че можел да се напука напролет , ако е студено като се маже. А температурата по-висока няма да става.
Стига се чуди и действай. Сам си прозрял, че по топло нема да става.
И ако се пука нещо то много по-вероятно ще да е шпакловка, а не латекс.

Тема "Боядисване на таван с латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: