• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
dimov6 - помощник
Спешно ми трябва отговор на един въпрос. Ако е мазано с грунд, но след това е валяло и е оливано доста, не трябва ли да се мине още веднъж с грунд, като се знае колко е важен грунда за здравината на мазилката. Сега като го пипам усещам как по пръста ми остават частици, дали защото още е мокро не знам.

Още едно питане, тъй като трябва да се слага мозаечна мзаилка цокъл, която е тъмна, а един познат ми каза, че за тъмна мозайка трябва и грунда да е тъмен, а те ползват същият който е за силикатната мазила и като ги питах, че казаха че такъв се ползва, така било от производителя. Аз писах на теразид, но не са ми отговорили. Ама и не виждам на сайта да имат различни по цвят грундове.

Освен това трябва ли да е същият и за мозайката ?
plamen6703 - майстор
Димов, ти си се вкарал в някакъв филм и не можеш да излезеш... Според мен направи един курбан, раздай го за здраве и я карай по-спокойно, иначе ще ти се наложи да търсиш помощ от медицината. Желая ти успех и остави хората да си вършат работата. Никой не те е бил по главата да се правиш на "европеец" за чужда сметка :partyman:
dimov6 - помощник
Ако не може да помогнеш защо пишеш ? Тая завист с нищо няма да ти направи живота по-хубав. На всички ви пожелавам да ви направят къщите по евро програми и да са качествени. Само човек много далеч от реалността, може да каже това нещо, да съм ги оставил да правят както си искат.

Ти наясно ли си, че дори в договора си има записано лице, от собствениците, което да отговаря за изпълнение на качеството и да подава съответните сигнали ако има нередност. Излагаш се с такива изказвания, понякога човек трябва да си замълчи ако не е наясно.
Ти знаеш ли, че искаха да ми слагат обикновен стириопор EPS на таванските плочи, вместо XPS (фибран) както е по план.

Аз трябваше да заплаша, че ще ходя в общината ако не ми сложат фибран, аз трябваше да се боря за нещо, което ми се полага за което те взимат пари и за това да не съм измамен. Моля ви спрете да говорите глупости, като не знаете за какво става на въпрос за изпълнението на тези проекти !

На една къща вече завършена, на която пак някви некадърници са правили улуците 4 пъти, сега покрива им е протекъл, отдолу гипсокартона се е намокрил. Но моля те не си изтривай коментара, нека всеки види колко е нелеп !
dimov6 - помощник
Това което прочетох е обаче за друга марка продукт !
3. Грундирането на основата допринася чрез подобряване на адхезията и подсигуряване качеството на финишния слой. Най-малко 8 часа преди полагане на мазилката, основата трябва да се обработи еднократно и обилно с грунд за мазилки ТЕРМОФЛЕКС® COLOUR PRIMER, който да бъде оцветен в цвят максимално близък до цвета на мозаечната мазилка, която предстои да полагаме. Ако основата, която ще подготвяме с ТЕРМОФЛЕКС® COLOUR PRIMER е силно абсорбираща, то тя трябва предварително да бъде грундирана с ПОРОГРУНД® – ГРУНД ЗА ПОРЬОЗНИ ОСНОВИ.
plamen6703 - майстор
Аз не съм ти направил нищо лошо, че да ме кълнеш да ми направят къщата по "евро" програма. Човек трябва да е голям будала да си помисли, че нещо, което е безплатно на всичко отгоре ще е и качествено :lol:
Няма смисъл да си трия коментара, аз стоя зад думите си... Ти искаш да държиш сметка за нещо, което получаваш даром... за теб е даром, останалите го плащаме... Ако си изуеш гащите кой ще ти е виновен, ако мине някой и те "оправи"...
Кой те е накарал да си изуеш гащите и сега цяр да търсиш.
Ти луд ли си във форум "Направи си сам" да търсиш съвети кое как се прави и да ги прилагаш върху строителна фирма, която ти прави безплатен ремонт на къщата...
Писал си до "Теразид", но сериозните фирми не са гадатели, че да ти отговорят на въпроса. Такива неща се гледат на място и се решават от специалисти.
Като не ти харесва ремонта изгони бригадата и си плати на фирма да ти направи ремонт на къщата...
Преди години като строихме "ЖСК" отчуждиха няколко куптора и на тяхно място вдигнахме кооперация като на собствениците на купторите дадоха право да си избират етажи, гаражи... и пак бяха недоволни... Недоволни, че ги измъкнахме от купторите им и им направихме жилища каквито нямаше да имат...
Стига вече с тия оплаквания, че ставаш смешен.
dimov6 - помощник
На първият въпрос мисля, че намерих отговора, явно на различните марки продуктите са с различни спецификации и за теразид мозаечната я дават със универсален грунд "ТЕРАЗИД G-33" ! Остава другият въпрос !
kozl - майстор
dimov6 написа:
Ако не може да помогнеш защо пишеш ? Тая завист с нищо няма да ти направи живота по-хубав. На всички ви пожелавам да ви направят къщите по евро програми и да са качествени. Само човек много далеч от реалността, може да каже това нещо, да съм ги оставил да правят както си искат.

Ти наясно ли си, че дори в договора си има записано лице, от собствениците, което да отговаря за изпълнение на качеството и да подава съответните сигнали ако има нередност. Излагаш се с такива изказвания, понякога човек трябва да си замълчи ако не е наясно.
Ти знаеш ли, че искаха да ми слагат обикновен стириопор EPS на таванските плочи, вместо XPS (фибран) както е по план.

Аз трябваше да заплаша, че ще ходя в общината ако не ми сложат фибран, аз трябваше да се боря за нещо, което ми се полага за което те взимат пари и за това да не съм измамен. Моля ви спрете да говорите глупости, като не знаете за какво става на въпрос за изпълнението на тези проекти !

На една къща вече завършена, на която пак някви некадърници са правили улуците 4 пъти, сега покрива им е протекъл, отдолу гипсокартона се е намокрил. Но моля те не си изтривай коментара, нека всеки види колко е нелеп !
Аве на тоя що му се връзвате :? Он още не е отговорил на въпросите в една друга тема, оти са му неудобни, а иска ние да му отговаряме и да му помагаме, за негово удобство.
А относно програмите, доста съм запознат с качеството. Аз за такова качество съм плащал, а на теб ти е подарък. Именно тези програми сриват качеството и ти като замесен в програмата не се ли чувстваш виновен за това?
plamen6703 - майстор
Знаеш ли колко е "мишкувал" и е гледал да не се разчуе, че има такива програми, да няма много кандидати и да остане на "сухо"... Някой дори бутат под "масата" на отговорни лица рушвети да ги уредят за такива програми и после ред сополи, ред сълзи и даже иска акъл да дава, да контролира, да станат нещата както той ги иска... После да гледа с насмешка другите и да му е кеф как е прее..л системата :)
Има една приказка лакомо д@пе кръв с@ре... :partyman:
mcm - специалист
Ще ползвам на колегата темата за да питам за грунд, хванал съм се да си ремонтирам гаража и стигнах до плочата, отгоре я налепих с воалит, а отдолу мисля да сложа стиропор, основата е мазилка от хоросан, варосвано е и долу горе е здраво. Ще изстържа варосаното и стигам до грунда, има ли смисъл да грундирам или направо да лепя с пяна стиропора. Няма да дюбелирам, за да не пробия плочата. Ако трябва да грундирам, бихте ли препоръчали грунд който сте ползвали върху хоросан. Благодаря предварително за съветите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
mcm написа:
Ще ползвам на колегата темата за да питам за грунд, хванал съм се да си ремонтирам гаража и стигнах до плочата, отгоре я налепих с воалит, а отдолу мисля да сложа стиропор, основата е мазилка от хоросан, варосвано е и долу горе е здраво. Ще изстържа варосаното и стигам до грунда, има ли смисъл да грундирам или направо да лепя с пяна стиропора. Няма да дюбелирам, за да не пробия плочата. Ако трябва да грундирам, бихте ли препоръчали грунд който сте ползвали върху хоросан. Благодаря предварително за съветите.
Няма да успееш да махнеш всичката вар, затова грундирай с грунд за стари и замърсени повърхности. :-) Най-ползваният грунд :-D
  • 1
  • 2

Тема "Питане за грунд преди мазилка !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: