Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
dezdemonzz - помощник
Здравейте, искам да попитам, каква е процедурата за да докарам стените от тапет на латекс - правилно. От ограничените ми познания, смятам, че това са стъпките..

Сваля се тапета, маха се лепилото, слага се грунд, прави се шпакловка фина (не груба?) след това отново грунд и след това латекс ? така ли е или пропускам нещо ?

Казаха ми, че може да се сложи мрежа без да се маха лепилото или поне не цялото и се слага бетонно лепило някакво или грунд бетонен ли беше не запомних, така че да не може под него лепилото да падне и върху него шпакловката и след това латекса, това става ли също и кое е по добрия вариант ?

Общо взето, моля избройте ми двете най-добри процедури за третиране на стените, това ми трябва, мерси много.
plamen6703 - майстор
Като направиш шпакловката не ти трябва никакъв грунд върху нея, направо боядисваш... а дали ще е финна шпакловката, много зависи от състоянието на стените :wink:
wanderer - специалист
plamen6703 написа:
Като направиш шпакловката не ти трябва никакъв грунд върху нея, направо боядисваш...
  • дали??
към питащия - правилно се насочваш. сваляш тапета и възможно най много от лепилото. грунд + шпакловка, гипсова ако е за вътре. броя наръцете, дебелината и финиша зависят от твоето желание и взискателност. съответния ГРУНД посочен за избрания от теб латекс.
plamen6703 - майстор
Дали/или е въпрос на избор, на гипсова шпакловка не виждам никакъв смисъл да се грундира преди това и няма никакъв проблем да се боядисва... друг може пък да открие смисъл... Вкъщи е боядисано без да се грундира след шпакловката и няма никакви проблеми. Може да е проблем за търговците на грунд, но това не е мой проблем :wink: :partyman:
dezdemonzz - помощник
wanderer написа:
plamen6703 написа:
Като направиш шпакловката не ти трябва никакъв грунд върху нея, направо боядисваш...
  • дали??
към питащия - правилно се насочваш. сваляш тапета и възможно най много от лепилото. грунд + шпакловка, гипсова ако е за вътре. броя наръцете, дебелината и финиша зависят от твоето желание и взискателност. съответния ГРУНД посочен за избрания от теб латекс.
Ами.. говориш много на разговорен майсторски език а съм доста зелен, така, че само да уточня за всеки случай, въпреки, че мисля, че те разбрах :)

Значи, махам тапета, махам колкото се може повече от лепилото, слагам грунд + шпакловка (като ако е за вътре шпакловката да е направена от гипсово лепило, като броя на ръцете, дебелина и финиша на шпакловката си зависят от мен), след шпакловката пак грунд и след това латекса ?

Поправи ме ако нещо бърка и много ти благодаря @wanderer , и благодаря на @plamen6703 както казваш, не е фатално без грунд, но щом не вреди, ще го лепна :)
wanderer - специалист
plamen6703 написа:
Дали/или е въпрос на избор, на гипсова шпакловка не виждам никакъв смисъл да се грундира преди това и няма никакъв проблем да се боядисва... друг може пък да открие смисъл... Вкъщи е боядисано без да се грундира след шпакловката и няма никакви проблеми. Може да е проблем за търговците на грунд, но това не е мой проблем :wink: :partyman:
  • проблема ясно, че не е твой, но с подобни постове рискуваш да комрометираш труда на хора, които могат да ти се доверят, така че как е у вас, и колко ръце латекс си му изпраскал няма как да знаем. в строителството както и в много други сфери си има технология на работа, и за постигане на най добри резутати добре е човек да се придържа към нея. всичко останало е вятър на устата.
  • @dezdemonzz, шпаклова се с гипсова шпакловка. с гипсово лепило и пресечен гипс се шпакловаше едно време, кога беше оскудация :)
plamen6703 - майстор
Единственият риск е, че може да не олекне с едни пари за грунд. Преди години като нямаше такива грундове все едно се е компрометирал труда на бояджиите като боядисваха с латекс директно върху гипсовата шпакловка :wink:
Айде нЕма нужда чак от такова втелясване :-D :partyman:
wanderer - специалист
има, има, сега би олекнал с "едни" пари, (те пък едни пари) но впоследствие да не вземе да олекне с едни "други" пари.
plamen6703 - майстор
Искаш да каже като грундира върху гипсовата шпакловка да изреве, че нещо латекса става на едни петна и по-добре да не се е сещал за грунд :wink: :-D
preslav - майстор
wanderer, защо спориш с човек дето знае всичко - просто си хабиш думите! Ако си любопитен погледни, в кои теми се включва Пламенния, забележи и как са приключили темите - всичко, до което се е докоснал се е скапало!
За да не се чуди от къде му е дошло ще кажа, че вече съм го посочил на модераторите - (лично мое мнение) човек безполезен за форума, човек без задръжки, някой си дето не знае "пардон, осрах (изложих) се", човек дето като видя, че е писал и се въздържам да чета.
Форум "Направи сам" и всичките му препратки са към "обърни се към специалист" - няма лошо, но всички рабраха кой е "специалиста".
Иначе (в случая е прав), свалих тапетите, тогава не бях чувал за грундове, разредих латекса и минах една ръка, повторих с нерареден латекс и приключих за 10 години с боядисването.

Тема "От тапет до латекс, каква е процедурата ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: