• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
radius - майстор
Абе нали ти казвам, че имам някаква степен цветна слепота. Мострите ми бяха в ръката, но като видя картуша и главата ми се замайва. Иначе продавачите хич не ги слушам.
И мойто е екрю ( на сайта на производителя са го превели охра), а на мен ми се види охра, макар че трябва повече да жълтее... Ще ходя за нещо по-лимоново, но не точно лимоново, а около лимоново - като в добрия стар виц.
Прикачен файл:
okru.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Именно, екрюто жълтее, а охрата кафенее (червенее). Аз избирам цвят поне на 3 пъти, че ми се взимат очите. Гледам картели, харесвам, записвам номерата и другия път почвам от записаното...
В Русе, естествено, имаме големи фирмени магазини, имат табла с мацнато и от поръчковите бои... Огромен избор
radius - майстор
Смених го за лимоново жълто, като боядисам до седмица може да пусна снимки, да добие завършен вид сагата.
radius - майстор
Готов съм, стана много добре, като истинско :lol: .
Фазера го почистих с изопропанол. На 0.75л акрилатна боя сложих 6гр. оцветител, за да получа желания цвят. Боята ( на Нинахим) беше много гъста дори след добавянето на 5% вода, затова си позволих да повиша до 8-9%. Ударих 3 ръце защото имаше материал, иначе и след втората резултата ме устройваше.
Прикачен файл:
20171202_163134.jpg
Прикачен файл:
20171203_113504.jpg
Наистина е много приятна за работа тази боя, добре се разлива, но то на хоризонтални повърхности се работи лесно.
Като забележка мога да отбележа, че адхезията към повърхността на оцветения фазер не е както на блажната боя, но пак е доста здраво, надявам се няма да се олюпи някой ден.
Мерси за съветите.
  • 1
  • 2

Тема "Тониране на блажна боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: