• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
radius - майстор
Здравейте, трябва да боядисам няколко фазера около 4кв.м., които ще се ползват за мебелни гръбчета. От стандартните цветове, бежови не са добре за конкретните пдч-та ( Коко боло на Кроно и ябълково зелено на егер). Понеже нямаше цвят, който ме устройва, поръчах бял фазер да си оптимизирам разкроя за останалите мебели. И сега се гони жълт цвят мат ( мисля с винервайс да докарам матовостта). Супер си пасва ето това жълто:
Изображение Наживо този цвят е по-жълт, но то зависи и от монитора (на моя е по-бананов).
Ако смеся бяла боя и жълта боя дали ще стане нещо около показаното или тук има и други цветове намесени? В някои отношения съм цветно сляп и затова питам такива наглед глупави неща.
Усещам, че ще ме пратите на автобояджия, но все пак да питам.
EDI - майстор
Няма да е само бяло и жълто ми се струва, вероятно има и леко червено.Пробвай първо само с бяло да видиш какво ще се получи.
radius - майстор
Абе да кажем, че питам за лимоново жълто, че това вярно червенее.
Ето плоскостите и търсения цвят ( канта)
Прикачен файл:
еггер.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Търсеният цвят, на моя монитор е екрю.
- Сигурен ли си, че ти трябва блажна боя, а не някакъв акрил?
- На машина най-добре да ти забъркат.
- Да се има предвид, че различните цветове се променят различно при съхнене.
- Има и капка черно в цвета
...
radius - майстор
Нали гледаш моята снимка с канта, там е по-достоверно? Ми с блажна съм боядисвал преди години доста успешно ПДЧ, за акрила не знам точно как стои, но ако е мат не отказвам. То накрая да не взема един латекс :lol:
Целта е и да не е над 20-30 лв. цялата работа, ако може :rolleyes:
Ще го нанасям с велурен валяк, който предварително е оскубан с тиксо (против власинки).
VLADO66 - майстор
С акрилна боя го направи, занеси там дето ще ти я тонират парчета от ПДЧ-то да видиш по картелката как ще стои.Акрила лично на мен ми е по благ за работа, щото си се разлива и не оставя следи ни от валяк, ни от четка.
radius - майстор
Купих акрилатна боя, така и не разбрах дали е различна от акрилната. Тонера, от много избиране и съвети от продавача, накрая взех охра (екрю) :axe: , обаче днес ще ходя да го сменям за някакво лимоново жълто, че тая охра не си прилича със зеленото. Тоя път ще го разпечатам още в магазина, да нямам опция да го върна :lol:
stridata - специалист
А защо боядисваш скъпият фазер, а не евтиният гол МДФ?
radius - майстор
radius написа:
поръчах бял фазер да си оптимизирам разкроя за останалите мебели.
Правя накуп доста неща (към 350 детайла имам), освен това ползвам и 2-3 големи парчета бежов, останал ми от правенето на кухнята и хола. А и си мисля че голия МДФ иска повече ръце, има опасност да набъбне и да си личи текстурата му.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
radius написа:
Купих акрилатна боя, така и не разбрах дали е различна от акрилната. Тонера, от много избиране и съвети от продавача, накрая взех охра (екрю) :axe: , обаче днес ще ходя да го сменям за някакво лимоново жълто, че тая охра не си прилича със зеленото. Тоя път ще го разпечатам още в магазина, да нямам опция да го върна :lol:
Охра няма нищо общо с екрю.
Продавач винаги слушай с половин ухо, както слушаш няма да казвам кого.
Цвят се избира с мострите в ръка... носи си парчета от твоите и така.
Голяма забава. Успех!
  • 1
  • 2

Тема "Тониране на блажна боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: