Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
alexfs - напреднал
1.Ако имаш време естествено махаш цялата стара боя, особено ако е варова - тогава може да я измиеш ако е тънък слоя.
2.Ако е тънък слой варта, тогава може да грундираш, макар че най-добре е да махнеш цялата варова боя, ако е латекс си грундирваш, като преди това трябва да изчистиш от прах.
3.След като се махне старата боя трябва да се грундира.
4.Зависи какъв грунд ще използваш.
dobrev - специалист
Да отбележа напредъка: купих https://www.onlinemashini.bg/pistolet-z ... 5-mm/31810 и пръскам с него латекса. Първо го разреждам до препоръчаната за латекс гъстота и понеже става доста рядък, покрива по малко и трябва да се пръска повече пъти. Като цяло е доста леко за работа, но трябва да се пръска непременно с МАСКА!

Прикачен файл

98834-pistolet-za-boqdisvane-s-elektri4eski-kompresor-daewoo-dasp-400--450w--25-mm.jpg
98834-pistolet-za-boqdisvane-s-elektri4eski-kompresor-daewoo-dasp-400--450w--25-mm.jpg (17.34 KиБ) Видяна 3679 пъти
torbalan - Дървен философ
В момента боядисвам две стаи. Едната е латекс, който се мие, а другата с някакъв евтин, дето като се облегнеш пуска...

Грундирах ги и двете. Не съм мил никъде.

В първата грундирах с някакъв случаен грудн Casa Bella. Нямаха този, който аз исках. Във втората стая грундирах с грунда на Vitex за гипсокартон.

Първата стана екстра от раз (от раз означава две ръце), с изключение на местата, където детето е проявявало творчество използвайки странна химия. Не знам с какво е рисувало, но едно жълто избива след шестото боядисване. Понеже цвета, който избра жена ми е горе-долу същия, като петното, примирих се с факта, че въпреки всичко пак прозира (първо боядисвам до бяло, а после с цветния латекс). Иначе рисуваното с молив, пастел и химикал изчезна след второто боядисване. Съжелявам, че не я снимах преди да почна.

Втората стая (на големия син) е що-годе чиста. Той вече знае, че се рисува на хартия. Но за сметка на това има странни петна тук-там. Прилича ми да е като от захвърлен маркер без капачка, който е опрял в стената и е останал така дълго време...

Айде. Почивката свърши. Отивам да боядисвам. По-късно ще докладвам за резултатите :)

П.П.

Минах стаята. Разредих боята съгласно указанията. За моите разбирания се получи рядка. Ще се повтаря, въпреки че като цяло изглежда горе-долу добре. Петното с неясен произход се виждаше. Цапнах го два пъти, почти изчезна...

Айде и тази почивка свърши...

П.П.П.

Боядисах и втората стая. За малко не ми стигна боята. Ъглите останаха бели.
Добре изглежда, но мисля утре да повторя... Така или иначе ще се купува боя.
vaniosl - специалист
Здравейте,

Предстои ми боядисване на две стаи и коридор.Чудя се дали е необходимо да ги грундирам преди боядисването или само да ги измия.В момента стените са с бял латекс на около 4 години.За грунда е ясно как да го разредя,но за боята не съм сигурен дали да карам направо без да разреждам.Само да уточня,че ще ми е за първи път да боядисвам.Ще използвам продуктитв на Вехро.Дано са достатъчно качествени и да не са трудни за работа от начинаещ.
kozl - майстор
Като започнеш да миеш стария латекс - ще си проличи как да процедираш след това. Ако измиването е успешно и латекса не пада, а прахта се отмие и не пуща повече - направо боядисваш без разреден латекс за грундиране. Тоя Вехро ми е непонятен. латексите, които съм ползвал съм разреждал до консистенция за работа с валяк. някои латекси са толкова гъсти, че стават направо за шпакловка, а продавачите гарантират покриване с две ръце, но ако не се разрежда :shock:
А грундирането го ползват майсторите, за да не мият латекса и по този начин запечатват прахта в-у стария латекс, иначе избива при първата ръка.

Тема "Боядисване на стари стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: