Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lisko написа:
Понеже нямаше как да съм прочел за грундиране, замиване и пр, стена на 9-10 години си я пребоядисахме преди два месеца ей тъй направо както си беше. :partyman:
Без снимки бифор и афтър не вярваме :partyman: :-D
kozl - майстор
jgt написа:
nikolov333 написа:
Според мен при латекс на 10 години по него са се натрупали сума ти прах, мазнини и кой знае какво още, та си е добре да се грундира, за да не се размазва с новата боя и най малкото да не променя цвета и..
А не трябва ли, преди грундирането, да се измие добре стария латекс?
Аз така правя. Тя боята може и да се залепи в-у мръсната стена, ама на бялото става сива при първата ръка. Е зависи колко прах е налапала стената. Мия с препарат и четка с пластмасови косми и после забърсвам с влажен (изстискан) парцал. Щом четката не е олющила боята - направо новата ръка отгоре, без никакви грундове.
И мноо важно какъв е стария латекс, щото качеството мноо различно. Ако е некой измислен, четката го размива. Тогава грундирането е по-подходящото решение, оти спестява операции.
Обаче грундирането е мноо по-лесно от миенето :?
Та според "На баницата мекото и на работата лекото" :?
roro0312 - помощник
Задължително миене на стената, но не е задължително да е с четка. Като се измие, то си показва дали трябва грунд или може направо с боята. Много зависи от състоянието на стените и в какво помещение са- едно е в спалня, друго е в кухня. Но прахта и чернилките от парното трябва задължително да се свалят.
nikolov333 - майстор
Аз си казвам, понеже наскоро мих с гъба, силиконовата боя по стените в офиса, която е на 10 години. Що чернилка измих не е истина. В офиса има много фин прах и в компютрите и се пуши, въпреки европейските директиви.. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Дам, цигарите много таковат нещата. Освен прахоляк, мазнотии и тн, винаги има разлики от картини, мебели .... Та си спестявам работа с грундиране. Грунд за изравняване на цвета ми е универсален. Така с една ръка грунд и една ръка боя съм готова. За мен си струва отвсякъде.
Lisko - майстор
Пак не разбрах за какво е това миене?
Грунта ако е за пестене на боя щото е по-евтин - ясно. Аз отидох в магазина и там ми казаха че има 3 вида бои по цена/качество за 30, за 50 и за 60. Питах - и за кво'й тва. Рекоха - ми по-скъпата по-добре покрива. Добре, дайте ми от 50. Долния цвят беше по-тъмен и с една ръка не беше равномерно. Ударихме 2-ра ръка и заспа (само на ъглите 3-та, щото ми се привиждаше че трябва.
kozl - майстор
А защо латекса е миещ се :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
kozl написа:
А защо латекса е миещ се :?
Kato повърне детето, да забършеш. Ако не е миещ се, като забършеш и си дигнал половината боя или така е попилов стената, че няма измиване.
Айде, да не е детето, ама аз толкова кафе съм изливала сутрин в какви ли не посоки, че .... още имам пръски по тавана, ма кой ти гледа
nikolov333 - майстор
Въххх.. тва кафето е смърт, ако не го избършеш веднага, остава мазно като олио... Иначе и аз я имам тая дарба, ама казват, че като разливаш кафе, уж било на пари.. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolov333 написа:
Въххх.. тва кафето е смърт, ако не го избършеш веднага, остава мазно като олио... Иначе и аз я имам тая дарба, ама казват, че като разливаш кафе, уж било на пари.. :-D
А! Дано!ДайБоже!Амин!!
:-D

Тема "Боядисване на стари стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: