Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
dobrev - специалист
Ще боядисвам стени с няколко плласта стара боя и имам няколко въпроса:
1. Трябва ли да се остържат старите пластове боя?
2. Може ли вместо да се стържат да се грундират с дълбоко проникващ грунд?
3. След остъргването на старата боя трябва ли да се мине с грунд преди новата (латекс)?
4. Грундирането не запечатва ли стените и да доведе до поява на конденз по късно?
Най-добре е да се махне старата боя, а за грундирането не знам.
torbalan - Дървен философ
Каква е старата боя?

Ако е боядисвано с блажна боя, най-добре да я свалиш.

Ако са няколко пласта латекс - не виждам причина да се сваля.

Грундирането не е причина за поява на влагата.
dobrev - специалист
Последният пласт боя е латекс. Под него има слой варова боя. Започнах да го свалям с шпакла и латексът пада на люспи.
muhala - майстор
Сваляй всичко, което пада. Варовата боя може да се наложи да измиеш от стената с влажен парцал. Грунд, прешпакловане и латекс.
Здравейте,

Да използвам и аз тази тема... Предстои ми боядисването на стари стени (трапезария и коридори). Последното боядисване е било преди повече от 10 години с латекс. Чувам различни мнения за това дали трябва да се положи грунд преди отново да бъдат боядисани самите стени.
Какво е вашето мнение?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
polinka написа:
...Последното боядисване е било преди повече от 10 години с латекс. Чувам различни мнения за това дали трябва да се положи грунд преди отново да бъдат боядисани самите стени.
Какво е вашето мнение?
Ами то как да избереш на кое мнение да вярваш. Направи една стена така, а друга стена иначе и ще знаеш
Успех!
nikolov333 - майстор
Според мен при латекс на 10 години по него са се натрупали сума ти прах, мазнини и кой знае какво още, та си е добре да се грундира, за да не се размазва с новата боя и най малкото да не променя цвета и..
jgt - специалист
nikolov333 написа:
Според мен при латекс на 10 години по него са се натрупали сума ти прах, мазнини и кой знае какво още, та си е добре да се грундира, за да не се размазва с новата боя и най малкото да не променя цвета и..
А не трябва ли, преди грундирането, да се измие добре стария латекс?
Lisko - майстор
Понеже нямаше как да съм прочел за грундиране, замиване и пр, стена на 9-10 години си я пребоядисахме преди два месеца ей тъй направо както си беше. :partyman:

Тема "Боядисване на стари стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: