Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nikel - специалист
Покрива е на вилата ,затова искам керемиден цвят. С феролита ще прилича на извън земен кораб.
shotik - майстор
nikel написа:
Покрива е на вилата ,затова искам керемиден цвят. С феролита ще прилича на извън земен кораб.
Феролит с червена боя става като керемидено , зависи от съотношението на боите .
plamen6703 - майстор
Сребърният феролит има смисъл при боядисване на метални повърхности.
Някои "специалисти" го нанасят и върху хидроизолации, сигурно за да им е "хладно" през лятото. Охлаждането е колкото при етернитови плоскости :cool:
shotik - майстор
plamen6703 написа:
Сребърният феролит има смисъл при боядисване на метални повърхности.
Някои "специалисти" го нанасят и върху хидроизолации, сигурно за да им е "хладно" през лятото. Охлаждането е колкото при етернитови плоскости :cool:
Не съм специалист , но съм забелязал , че феролита има много добро прилепване към много материали- метали , етернит, стъкло, дори и към дърво, от което е направена седалка на пейка.
plamen6703 - майстор
То и аз не съм специалист, но ползвам сребърен феролит само за метални повърхности. Ремаркето ми на автомобила и трактора го минавам със сребърен феролит и става джам.
Виждал съм, че минават върху хидроизолации със сребърен феролит, но съм виждал как се люпи след това и се хвърлят едни пари на вятъра.
kozl - майстор
Кво е тва сребърен феролит :? В казармата имаше некаков прах, така го наричаха и в канче разбъркан с бензин мажехме скоростната кутия с четки за бръснене. После като пипнеш цапа, а след време го нема и на следващото обслужване почистванепи пак мазане. Всяка друга боя беше забранена за скоростите. Това помня, че един млад джант боядиса перфектно скоростите с блажна боя и получи награда 10 дена в ареста и лъскане на кутията до метал.
Като напиша "сребърен феролит" и ми излизат разни там бои, алкидни, емайл лак....... със съдържание алкидна смола и на нещо от феролита (алуминиева паста).
Имаше неква боя за употреба при покриви в-у битумна хидроизолация. Хем предпазва битума от UV лъчи, хем по-малко се нагрява битума.
shotik - майстор
kozl написа:
Кво е тва сребърен феролит :?
Точно е като боя , на алкидна основа, продава се свободно в железарии и други магазини. Може би тази прах, която сте ползвали, да е съставка на готовата боя.
Ползва се за боядисване на метални и други предмети които са вън , металните стълбове по улици за осветление, покрай жп линиите за контактната мрежа и на тролеи и трамваи, парапети и много други .
radius - майстор
Козела май си мисли за бял бронз, с който се боядисваха кюнци и цапа. Феролита не цапа.
Аз си мисля, че на Владо предложението е най-добро.
kozl - майстор
С белия бронз на прах + един червен прах правехме други работи, заради които от пазара изчезнаха и двата материала.
А май почвам да си мисла за море :wink:
Ефектен алкиден емайллак със съдържание на алуминиеви пигменти за
метални повърхности.
Това е цитат от Оргахим.
lpoik - специалист
Боядисваш с автоемайллак(боя за коли)със съответния цвят.Може и с феролит като си направиш цвета който ти хареса. :drinkers: :rock: :partyman:

Тема "Боя за боядисване на ентернитови плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: