Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
bzh
Здравейте,

Търсих доста из форума и не можах да намеря информация как се обработват стени и тавани жертви на теч. Уточнението е че теча е бил преди години и отдавна е отстранен понеже в другите такива теми видях как хора питат за скриване на теч/влага в момента...
Та...
Ясно си личат разрушенията от едно време както си личи от снимките.
Въпроса сега е как да я направя тая панелка годна за живеене?

До колкото разбирам вариантите са:
1. грунд + шпакловка + латекс...
2. Кнауф гипсокартони за директно лепене...

Чувам идеи че при варианта с грунда и шпакловката може пак да избият петна влага от самите смески най-малкото...

Кнауфа пък май е доста трудоемък...

Общо взето питането ми е да ми дадете повече подробности (плюсове, минуси, кое е по-скъпо / по-бързо за изработка / препоръчителни материали за ползване и т.н.) че съм бос в тая сфера и нямам идея какво да правя.

Пък аз после ще викна майстори да го направят вместо мен като хората...

Прикачен файл

IMG_20180119_162800-01.jpeg

Прикачен файл

IMG_20180119_162652-01.jpeg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първо почисти до здраво, третирай срещу мухъла и гъбите, увери се, че няма теч и влага ...

Това за грунда и смеските във въпроса ти много ме обърка. Поясни, моля
bzh
Тия снимки са малко стари и вече всичко е изтъргано както си трябва... Теча е бил от покрива и е оправен преди поне 5 години и от тогава стените си седят така да дишат и съхнат. Няма влага и мухъл отдавна.
Въпроса сега е какво да се прави? С какво да покривам отгоре? Какво да избера?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Еми покажи нови снимки
:lol:
bzh
Еми в момента съм малко далече (има няма 100км) за да мога да направя снимки...

Просто се чудя (понеже не искам тапети а да са на латекс стените) дали да минавам през цялата процедура слагане на кнауф плоскости, фугиране, шлайфане и шпакловане с кнауф финитура накрая за да не личат фуги... Или след като така или иначе ще се шпаклова да се направи просто върху стената грунд после шпакловка и сме готови... Чудя се дали да минавам през цялата гипсокартон епопея...
mitakis - напреднал
Щом си стигнал до здраво, ако има нужда от шпакловка грундираш с контактен грунд (има го във всяка железария), шпакловаш и след това грундираш с този грунд: http://decor.dimotika.bg/menu-item/vive ... -за-петна/ . След това боядисваш и си готов.
Тествам го постоянно и съм сигурен че ще свърши работа. Може да стане и без такъв грунд за петна, но в повечето случаи когато е имало течове обикновено стават жълти петна върху боята ;)

Тема "Ремонт стени и тавани след минал теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: