Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
не знам дали съм формулирал заглавието правилно, та затова, ще поясня в описанието на темата :)
Та, реставрирам едно туристическо котлонче, на което марката, модела и няколко други данни са щамповани в метала. Тези дни ще махна старата боя и ръжда, ще мина с ръждопреобразовател, грунд и боя. Но, тъй като ще има грунд и повече от един слой боя, някои от щампованите надписи ще се заличат изцяло или частично. Та, как мога да ги предпазя, така че да си останат четливи, дори след грунда и боята?
Мислех си да натъркам с една восъчна свещ и после да почистя отгоре, като восъкът, който попадне в щампата ще попречи на боята да се хване за метала и после евентуално с една игла мога да го изчистя или оставя така. Вие как мислите, или ако има други варианти.
EDI - майстор
Шлайфаш до блясък метала.Разтопен восък, заливаш, шлайфаш да останат пълни надписите.После боядисваш, грундираш и т.н..След всичко това, потапяш детайла в гореща вода.
nautilus33 - майстор
Ясно. Благодаря. Понеже ще боядисвам в черно, се сетих, че преди това мога да мина надписите с бяла боя и като изсъхне с восъка. така щампата ще се отличава още по-добре, само не знам дали боята няма да запълни надписите, така че восъкът да не може да влезе в самата щампа. Но ще опитам.
nautilus33 - майстор
Не стана с восъка. В гореща вода не стана, а като нагрях с една малка горелка, восъкът буквално почна да ври и наруши покритието около щампата. Ще трябва да мисля друг вариант.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Имаш вдлъбнат релеф, който искаш да маскираш? Ползвала съм желатин. За да е успешно, трябва основата, преди желатина, да е идеално чиста, обезмаслена. Като запълниш със желатин, идеално да почиститиш участъците, които ще боядисаш. След пълно изсъхванена боята, накисваш във вода и желатинът се отмива. Ако повърхностите не са почистени, нищо хубаво няма да стане
stridata - специалист
Изтъркваш до метал и си взимаш спрейчета, едно грундче и една термо и никога не могат да ти се запълнят надписите, защото материалите са тънкослойни. Да не казвам, че за тва котлонче може и да си пръснеш директно термо спрея :partyman:
nautilus33 - майстор
Това е котлончето- снимката е свалена от нета, но е същото. Диаметърът е 8см, а ширината на самата щампа е колкото да влезе върха на игла. По принцип съм опитвал със спрей, но пак скрива леко надписите. Идеята ми беше да ги направя бели, а останалото черно, за да отлича надписа/щампата.

Изображение
stridata - специалист
Няма как да стане добре с този плитък релеф! Не знам що се занимаваш с гулпости? Вземи сив металик спрей за да ти станат поне малко контрастни надписите иначе няма шанс, освен ако не ги нарисуваш. И пак казвам, спрея да е от авто магазин и да е термо. Аз мисля, че темата е приключена!

Тема "Боядисване на метален елемент с щампа(без боя върху щампата)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: