• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Съвсем лека шкурка, да матирате повърхността и после с боя. Ако е съвсем бюджетно и с латекс става :-)

Ако ви се играе, има един грунд на Лакрима - хваща върху всичко и върху него хваща всичко. Може и без шкурене.

Може да залепите тапет

....
nikolson - майстор
Бе не е много реален, ама по-бива. Махагонов фурнир. Няма лесно и евтино изсветляване с лак.
вт юли 10, 2018 10:56 amn_a написа:
Ако ви се играе, има един грунд на Лакрима - хваща върху всичко и върху него хваща всичко.
Няма да е на Лакрима, ми най-добре линк.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юли 10, 2018 11:12 amnikolson написа:
Бе не е много реален, ама по-бива. Махагонов фурнир. Няма лесно и евтино изсветляване с лак.
вт юли 10, 2018 10:56 amn_a написа:
Ако ви се играе, има един грунд на Лакрима - хваща върху всичко и върху него хваща всичко.
Няма да е на Лакрима, ми най-добре линк.
Ама разбира се, нещо съм си мислела, докато пиша. Благодаря.
На Лакпром, импрегниращ грунд за дърво. В пластмасова бяла кофичка. Ползвала съм го основно, за да си спетя работа по старите убийстено яки лакове
Благодаря за съветите.Четох, рових из нета... За сега се спрях на бял натурален байц и после масло за завършек.
Но има ли вариант, тъй като ламперията не е лакирана от както е поставена, лака да се е разпаднал през годините? И да падне само от обезмаслител?
Жилището ще го изпразнят средата на август. Крайният резултат от това, което се е получило ще кача след ремонта.Може да свърши работа на някой.
stridata - специалист
пон юли 16, 2018 8:35 ammadilana написа:
Благодаря за съветите.Четох, рових из нета... За сега се спрях на бял натурален байц и после масло за завършек.
Но има ли вариант, тъй като ламперията не е лакирана от както е поставена, лака да се е разпаднал през годините? И да падне само от обезмаслител?
Жилището ще го изпразнят средата на август. Крайният резултат от това, което се е получило ще кача след ремонта.Може да свърши работа на някой.
Няма как нищо да се е разпаднало!? И да се е "махнал", някъде ще остане и ще остават петна защото байца няма да попие. Не знам за какъв обзмаслител говорите, но самата дума ОБЕЗМАСЛИТЕЛ няма нищо общо с нещо което маха стар лак? Трябва да се шлайфа яко, а това не виждам кой луд ще се наеме да го прави в/у наредената ламперия.
Директно ви казвам, че на нищо няма да прилича с този байц, да не говорим пък с масло после! И двата продукта искат чисто дърво за да попият в него!
Или взимате лазурен/цветен лак/ и с четка в посока на фладера на дървото почвате да творите или го боядисвате с плътна боя. Или ако решите да се "самоубиете" със шлайфане на ламперията до сурово, тогава може да нанесете каквото си поискате.

П.п.
Може моите критерии за читава визия да не съвпадат с вашите и да си го харесате с байц, петна и масло което има риск да избърше байца :partyman:
miliad - майстор
Ще вметна нещо за да няма грешки. Байцовете придават цвят на дървесината, НО, да го кажа така: НЯМАТ ПОКРИВНОСТ. Всички петна, точици, дефекти се виждат.Изключение са само много тъмните цветове, който могат евентуално да замажат нещо. По-тъмен цвят може да се нанася върху по-светъл, обратното-НЯМА СМИСЪЛ.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
miliad i stridata + 1. Прозрачни покрития върху стари повърхности е много работа със съмнителен резултат.
Айде да почнете отначало с четене и питане, че май нещо се объркахте
stridata - специалист
пон юли 16, 2018 9:43 ammiliad написа:
Ще вметна нещо за да няма грешки. Байцовете придават цвят на дървесината, НО, да го кажа така: НЯМАТ ПОКРИВНОСТ. Всички петна, точици, дефекти се виждат.Изключение са само много тъмните цветове, който могат евентуално да замажат нещо. По-тъмен цвят може да се нанася върху по-светъл, обратното-НЯМА СМИСЪЛ.
Дори тъмния байц става на ЧЕРНО ПЕТНО в/у не изшлайфан лак!
Без да се обиждате- аз не съм майстор и питам във форума за съвет.Но все пак има ли препарат а сваляне на стария лак?
miliad - майстор
Моля прочетете отново пост №8 от стр.1.
  • 1
  • 2

Тема "боядисване на ламперия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: