• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nikibol - специалист
Здравейте.
Хванах се малко да поосвежа, уж освежаване а то си стана цял ремонт.
В спалнята бе на тапети.
Свалих тапетите, грундира се с грунд... от този, розовия, след което се шпаклова.
Изчаках да изсъхне шпакловката добре, след което се захванах с боядисването.
Първоначално минах с латекс разреден с вода/рядка смес/, след което започнах основното боядисване. Минах една ръка, втора, трета..... четвърта. В определени участъци от стените се образуват бели петна и латекса не иска да хване.Една част от стените е ок/покрива още от втора ръка/, а белите части и след четвъртата ръка си остават бели.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Не стига, че белите петна не могат да се премахнат, а и от наслоението на латекса около тях се появи разлика между бялото петно и покритата част... около 1-2 мм.
От къде се появява проблема и какъв е начина за отстраняването му.
Благодаря Ви предварително.
masterval - майстор
Не спомена с какво си шпакловал, дали си грундирал след шпакловане.
Вероятно шпакловката ти е много фина и "прозира" на места розовия грунд.
Най-сигурната оправия е прешпакловка. Без грундове!
toni_g79 - специалист
Латекса,каква марка е?Готово оцветен ли е взет или ...?Разбъркан ли е хубаво,?
Решението според мен-заглаждане на получилите се вдлъбнатини с гипс,купуване на праймер за боядисване по възможност блокер,изцяло минавене с него и натам е ясно......
housedoktor - майстор
Тони ти го каза решението.И разбърквай боята хубаво и не я разреждай .Купи сега боята ,че да не мръзне по складовете...Пиши каква боя си използвал,моля
nikibol - специалист
nikibol написа:
Здравейте.
Хванах се малко да поосвежа, уж освежаване а то си стана цял ремонт.
В спалнята бе на тапети.
Свалих тапетите, грундира се с грунд... от този, розовия, след което се шпаклова.
Изчаках да изсъхне шпакловката добре, след което се захванах с боядисването.
Първоначално минах с латекс разреден с вода/рядка смес/, след което започнах основното боядисване. Минах една ръка, втора, трета..... четвърта. В определени участъци от стените се образуват бели петна и латекса не иска да хване.Една част от стените е ок/покрива още от втора ръка/, а белите части и след четвъртата ръка си остават бели.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Не стига, че белите петна не могат да се премахнат, а и от наслоението на латекса около тях се появи разлика между бялото петно и покритата част... около 1-2 мм.
От къде се появява проблема и какъв е начина за отстраняването му.
Благодаря Ви предварително.
Днес ходихме с един майстор, гледахме, чудехме се, отново гледахме и най накрая .... установихме откъде идва проблема.
След шпакловането оставих на жената да грундира. Не исках да и прекършвам ентусиазмът.
Та при самото грундиране, на равнище докъдето са и стигали ръцете е мазала с четка, а отгоре с валяк. Където е било с четката, явно бая се е постарала, та така го е намазала, че ... повърхността няма никаква попиваемост. Отгоре, където е с валяк ... всичко е ОК.
Та.. установихме откъде идва болката, но какво е най-безболезненото лечение?
На мен ми идва само една идея: Минавам навсякъде с шкурка 40 или 60, след което наново правя тънка шпакловка. Боядисвам.. и хйде на масата... биричка с вратле.
Със здраве.
здравейте искам да попитам защо при попрака на драскотини по стената пребоядисвам със същия латекс марка и цвяъ но се получават разлики.благодаря предварително
nikolov333 - майстор
Щото повечето латекси са измислени за цялостно боядисване.. Има и ред други причини, но само с цялостно минаване ще се уеднакви стената и то ако няма други проблеми с основата, както по-горе с грунда преди боядисването. Само с една боя на Полисан са ми се получавали горе-долу добре, частичните корекции..
EDI - майстор
Така си е.Може да се получи еднакъв цвят, само при кратък период между боя и корекция.
Lisko - майстор
чет юли 19, 2018 8:03 pmEDI написа:
Така си е.Може да се получи еднакъв цвят, само при кратък период между боя и корекция.
Аз занесох в магазина числата които показват какви са цветовите съставки, забъркаха ми същата боя в количество "тестер" сиреч около 150 милилитра и оттогава няколко години я ползвам да замазвам след дребни дефекти или ремонти. След изсъхване няма никаква разлика. Освен това могат да сканират ако се занесе парче боядисано с размери колкото средно голяма монета. Това още не съм го тествал, но може би скоро ще се наложи. Разни стари бои имам които номерцата им са изгубени/замазани. Но преди да свършат съм мацнал два три слоя на картон така че да ми е лесно да занеса за сканиране.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 20, 2018 9:20 amLisko написа:

Аз занесох в магазина числата които показват какви са цветовите съставки, забъркаха ми същата боя в количество "тестер" сиреч около 150 милилитра и оттогава няколко години я ползвам да замазвам след дребни дефекти или ремонти. След изсъхване няма никаква разлика. Освен това могат да сканират ако се занесе парче боядисано с размери колкото средно голяма монета. Това още не съм го тествал, но може би скоро ще се наложи. Разни стари бои имам които номерцата им са изгубени/замазани. Но преди да свършат съм мацнал два три слоя на картон така че да ми е лесно да занеса за сканиране.

Местоположение: Канада :cool:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с боядисване с латекс...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: