Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Stani82 - помощник
Добър ден. Интересува ме в какво съотношение се разрежда винервайса(варовик на прах) с вода при боядисване на стени и тавани? В случая боядисвам стени и тавани във входа на блока. Основата, която ще боядисвам е почистена от стария слой винервайс до здрава, неронеща се основа и е грундирана с дълбокопроникващ грунд. За съжаление на опаковката няма никакви инструкции за употреба. Предварително благодаря за съветите! :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ужс! Остави го винервайса. Купи Най-евтиния дишащ латекс. Примерно от Кауфланд и с това мини таваните. Пуска като го потъркаш, та не е удачен за стени, но ако имате блажен цокъл ще е идеален.
Къде изобщо успя да намериш винервайс??
шоп - майстор
пон юли 16, 2018 7:34 amStani82 написа:
Интересува ме в какво съотношение се разрежда винервайса(варовик на прах) с вода при боядисване на стени и тавани?
Всичко зависи от метода на нанасяне :idea:
Ако ще пръскате винервайсовия разтвор с бояджийска помпа, то вискозитета му трябва да е с гъстотата на мляко. Хубаво е да се положат две ръце.

Ако ще нанасяте разтвора с мече или баданарка, то вискозитета трябва да е с гъстота на боза.
Успехи!

Мислите ли да прибавите в разтвора за боядисване Ц 200 или друг тип запечатващ компонент?

П.П. Винервайса е доста по-качествено бояджийско покритие от варовото и тук съм 100% съгласен с @n_a, доста по некачествено от нисък клас латекс:-)

Успехи...Припомних си как с бащата боядисвахме преди 30 години:-)
Stani82 - помощник
пон юли 16, 2018 5:06 pmn_a написа:
Ужс! Остави го винервайса. Купи Най-евтиния дишащ латекс. Примерно от Кауфланд и с това мини таваните. Пуска като го потъркаш, та не е удачен за стени, но ако имате блажен цокъл ще е идеален.
Къде изобщо успя да намериш винервайс??
Макар и да е евтин, вече го взех - 40 кг за малко над 8 лв. :D Купих го от един сайт за строителни материали. Само там се намираше под името винервайс и с тази тежест от 40 кг. Като цяло май другаде го нямаше по интернет, освен на още 2-3 места от по 1 кг. Боядисвам стените и таваните на стълбището във входа. Вече направих шпакловка на цокъл 130 сантиметра, където ще боядисам блажно. Горната част на стената и тавана бяха замислени за винервайса. Там махнах стария слой винервайс, та затова си мислех, че няма да има проблем с него. Пък и евтинко... :)
Последна промяна от Stani82 на вт юли 17, 2018 5:55 am, променено общо 1 път.
Stani82 - помощник
пон юли 16, 2018 6:57 pmшоп написа:
пон юли 16, 2018 7:34 amStani82 написа:
Интересува ме в какво съотношение се разрежда винервайса(варовик на прах) с вода при боядисване на стени и тавани?
Всичко зависи от метода на нанасяне :idea:
Ако ще пръскате винервайсовия разтвор с бояджийска помпа, то вискозитета му трябва да е с гъстотата на мляко. Хубаво е да се положат две ръце.

Ако ще нанасяте разтвора с мече или баданарка, то вискозитета трябва да е с гъстота на боза.
Успехи!

Мислите ли да прибавите в разтвора за боядисване Ц 200 или друг тип запечатващ компонент?

П.П. Винервайса е доста по-качествено бояджийско покритие от варовото и тук съм 100% съгласен с @n_a, доста по некачествено от нисък клас латекс:-)

Успехи...Припомних си как с бащата боядисвахме преди 30 години:-)
Приготвил съм си мече, имам и баданарка. Мисля, че с мечето ще е по-лесно (може и да бъркам). Колкото за каквато и да е добавка към винервайса, включително и Ц 200, идея си нямах, че може да се добави. Мислех само чист винервайс, разреден с вода. Ами, ако знаех, че само с винервайс е кофти, щях да взема евтин латекс. Поне вече ще знам занапред. Мерси за съветите. :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт юли 17, 2018 5:50 amStani82 написа:
...Ами, ако знаех, че само с винервайс е кофти, щях да взема евтин латекс. Поне вече ще знам занапред. Мерси за съветите. :)
Препоръчвам с две ръце, да минеш един таван, така както си го намислил, да изчакаш да изсъхне и да си прецениш ще купуваш ли латекс. На боядисването с винервайс, само винервайса му е евтин. 8-9 лв вече дадени, се прежалват като стой та гледай
Stani82 - помощник
вт юли 17, 2018 9:27 amn_a написа:
вт юли 17, 2018 5:50 amStani82 написа:
...Ами, ако знаех, че само с винервайс е кофти, щях да взема евтин латекс. Поне вече ще знам занапред. Мерси за съветите. :)
Препоръчвам с две ръце, да минеш един таван, така както си го намислил, да изчакаш да изсъхне и да си прецениш ще купуваш ли латекс. На боядисването с винервайс, само винервайса му е евтин. 8-9 лв вече дадени, се прежалват като стой та гледай
Направо взех латекса, че вече чета пореден коментар срещу винервайса... :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юли 18, 2018 11:52 pmStani82 написа:
Направо взех латекса, че вече чета пореден коментар срещу винервайса... :)
=D> Леко боядисване!
Stani82 - помощник
чет юли 19, 2018 8:41 amn_a написа:
ср юли 18, 2018 11:52 pmStani82 написа:
Направо взех латекса, че вече чета пореден коментар срещу винервайса... :)
=D> Леко боядисване!
Благодаря много! Още не съм стигнал до там, че все друга работа излиза. Като съм готов, ще кажа как се е получило. :)

Тема "Винервайс - съотношение на разреждане с вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: