Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
5kof - специалист
вт мар 22, 2022 5:24 pmkr1100 написа:
пон мар 21, 2022 5:18 pm5kof написа:
.... И там също срещнах мнението, че железата ръждасват бързо. От 6-7 години всяка есен правя вино. Процедурата винаги я започвах със запалването на 4-5 серни ленти в помещението, където ще се осъществава фермантацията и съхранение на виното. В това същото помещение имая бая железораци с различно предназначение. Та не виждам някаква особена корозия, или нещо тргично.
Правиш ли разлика м/у запален серен фитил и пъхнат в буре и затапен и м/у горене на сяра в голямо закрито пространство / пр. оранжерия/ , 1е се изказваш неподготвен?

В твоя случй имаш минимално обгазяване - стараеш се възможно най-бързо да натъпчеш фитила в бурето и да го затапиш. Докато в оранжерия , склад при горенето става димна завеца / нищо не се вижда като гледаш отвън - бели облаци и после 2-3 дни само заобикаляш поотдалече ,че намирисва и задушава.
Майсторе-разбирач, къде прочете, че паля серни ленти в буре? Паля лентите, закачени за телени куки на средата на мазето. След като изпълня тази операция в помещението не се завъжда никаква гад и не се усеща никаква миризма. И това го правя вече 5-6 години есента. А за скоростната ръжда вече написах. Няма да питам кой се изказва и пише неподготвен.
pif4o - специалист
Да дам и аз моите 5 стинки по темата, и аз намерих по покрива една две греди чамови понападнати и се чудех Бохемит плюс 1, за нападната дървесина или импралит. В крайна сметка по препоръка на реставратори и разбирачи от една група в феиса се спрях на импралита. Разреждането 1 към 6 по силнично. Да ви кажа не съм полагал никво старани при пръскането нито съм чистил гредите нито нищо, както си бяха така прашни ги напръсках един два пъти по обилно. Изминаха 10 дена от тогава не виждам нови купчинки прах, оставих си концентрат за още две такива пръскания и тея дни ще повторя за всеки случаи. Далеч съм от мисълта че мога да ги избия всичките ама колкото ги намаля берекет е. Имах една греда върху надлъжна стена, между двата етажа, която беше открита само от едната страна, няма как да я напръскам от всякъде, пръсках обилно от видимата страна и там няма вече купчинки прах. Хората в групата казаха че импралита прониквал по дълбоко и имал доста по дълго остатъчно деиствие от Бохемита.

Тема "Бохемит или Импралит?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: