• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте,

Много ще се радвам, ако помогнете как да разрешим нашия проблем. Ще се опитам да ви обясня максимално на кратко нашите премеждия с боядисването.
1. В стаите всички стени и тавани са от гипсокартон, шпакловани не изцяло, а само по фугите, ошкурени и грундирани.
2. Ползвали сме три вида грунд в различните стаи - Бороконтакт, Декоратор и Лакпром и три вида валяци - дунапренен, с къс и дълъг косъм, тъй като решихме, че проблема може да е в тези неща.
3. Първо боядисахме спалнята, стените се получиха перфектно - боята е тонирана Вивахром Неопал от Практикер, но тавана стана целия на валяци - използвани бои Оргахим Леко сребърни йони, Декоратор латекс супер бял. Мисля, че бяха 3 или 4 ръце. После се отказахме да оправяме проблема и преминахме към следващата стая.
4. Другата стая е разделена на две - хол и кухня. Първо решихме да боядисаме тавана в кухнята с една евтина бяла боя на Дейзи и тъй като не ни се получи с белите бои, решихме да вземем готова оцветена боя, която да е по - тъмна от бялото ( мръсно бяло) с надеждата този път да покрие - боята е на Декоратор ( Египетски памук е цвета). Там вече имахме успех и тавана стана добре. Дойде ред на хола - за тавана решихме да процедираме отново с Египетския памук, тъй като ни се получи в кухнята, НО отново стана на валяци ( след 3 ръце ). За стените взехме отново тонирана боя, но в Практикер нямаха Вивахром и затова ни тонираха на Левис Саптокрил. И от там дойде проблема и със стените. Интересното е, че не стана целия хол на валяци, а само отделни участъци. Затова решихме да ги изшкурим и отново да нанесем боя, но не се получи.

Не можем да разберем след толкова грунд, бои, валяци и шкурки къде точно е проблема и как да го разрешим. :sad: :sad: :sad: Четохме в този форум, но не успяхме да намерим друг такъв случай като нашия. Ще сме ви благодарни, ако можете да дадете каквито и да са съвети. :)
Прикачен файл:
38444394_10211818683894645_3354076266528505856_n (1).jpg

Прикачен файл

38444460_10211818683774642_9217338672955785216_n.jpg
38444460_10211818683774642_9217338672955785216_n.jpg (22.88 KиБ) Видяна 9411 пъти
iliya_i - майстор
Сменете валякчията! :-D

На стената виждам следи, чевалака е движен само нагоре-надолу. За това си и личи - при всяко следващо движение, валакът е по сух от предишното.
След като валяка се намокри и се нанесе боята нагоре-надолу, валяка се обръща и обята се разнася наляво-надясно с полусухия валяк. И така на квадрати, като всеки следващ квадрат застъпва на 50 % предишният (не само горният, но и този в страни от него.)
чет авг 02, 2018 10:21 pmiliya_i написа:
Сменете валякчията! :-D

На стената виждам следи, чевалака е движен само нагоре-надолу. За това си и личи - при всяко следващо движение, валакът е по сух от предишното.
След като валяка се намокри и се нанесе боята нагоре-надолу, валяка се обръща и обята се разнася наляво-надясно с полусухия валяк. И така на квадрати, като всеки следващ квадрат застъпва на 50 % предишният (не само горният, но и този в страни от него.)
има логика и ще се изпробва, но пък боядисвах по същия начин и стените на спалнята, където взе че стана... за валякчията не мога да споря :?
Делян - специалист
Гъстотата на латекса. Въпреки, че на повечето пише да се разреждат до 5%, аз разреждам 10-20%, за да стане рядък и да се разнася лесно.
Със сребърните йони точно постигнах най-добрите резултати на моите тавани.

И поради тези ядове с латексите, минах основно на добрите стари тапети.
пет авг 03, 2018 8:01 amДелян написа:
Гъстотата на латекса. Въпреки, че на повечето пише да се разреждат до 5%, аз разреждам 10-20%, за да стане рядък и да се разнася лесно.
Със сребърните йони точно постигнах най-добрите резултати на моите тавани.

И поради тези ядове с латексите, минах основно на добрите стари тапети.

Дано е от това. Повече от 5% вода не съм разреждал, което ми се струва нищо работа. Уикенда ще има нови опити.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Латекса са го разредили колкото трябва в завода. Само в много горещо време, понеже изпарява докато боядисваме, се разрежда мъничко.
Следи от валяк остават когато боядисвате без боя и натискате валяка за да пусне. Основна грешка на разсеяни или начинаещи бояджии.
За посоките на боядисване - последното да бъде в посока на светлината ;-) Но пък аз боядисвам вертикално, диагонално, хоризонтално и последно вертикално. Това за стени. За тавани нямам нерви за толкова и веднъж перпендикулярно на стената с прозореца и обирам от прозореца "нататък" :-)
Нямам опит с всичките латекси, но съм забелязала, че колкото по-дишащ го пишат латекса, толкова е по-гъст и гаден.
За малко бях профи бояджия и ми плащаха да боядисвам със скъпи бои, една ръка :-), та мисля, малко от малко му разбирам
VLADO66 - майстор
Ти можеш и да боядисваш с гъст латекс, защото знаеш как да разнасяш, ама по-начинаещите не могат.Аз също не обичам да боядисвам с рядък латекс и перкам с профи мечета с дълъг косъм, щото нямам нерви да топя и отцеждам.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет авг 03, 2018 3:04 pmVLADO66 написа:
.... с гъст латекс, защото знаеш как да разнасяш, ама по-начинаещите не могат.....
Ами то с боядисване се заможва :-)
marian1 - майстор
Виж сега .... противно на повечето хора, аз твърдя, че латекс не може да нанася всеки! Трябва усет.
От снимките ти виждам няколко неща - на втората - или е бил сух валяка, или там не е имало грунд и е пропил латекса.
Латексите са няколко вида... няма да разтягам лекция - но в зависимост от латекса се избира и мечето ( говоря за начинаещите) когато ще перкаш с по варовит и в по топло време, когато латекса съхне много бързо, ползвай много къс косъм на мечето, или пусни малко по разреден латекса - това трудно се обяснява, но за проба как ти върви латекса, можеш да започнеш от някой участък, който няма да се вижда - за стени - не съветвам да боядисваш на квадрати, както по горе колегата, или пък може да не съм дочел нещо....и повече топене - не опитвай за разтягаш едно топване много, ще получиш черти. Таваните тегли само в посока прозореца - в сегашната ти ситуация, направи корекции с четка - където много е хлътнал латекса и изчакай да изсъхне - тогава повтори - Дълъг косъм на мече и топло време и гъст латекс са несъвместими без усет и умения - ще имаш много участъци на шегрен - защото иска по интензивна работа... за това ти препоръчвам къс косъм, малко по разреден латекс и често топене и да започнеш по рано сутринта - докато е хладно .... толкова за човек начинаещ в това. Левиса е много добър латекс, много го харесвам, но изисква перфектни стени - всяка забележка лъсва - за него само къс косъм и хубаво разнасяне - за да се изпъне добре - но внимавай с температурата на въздуха и от там корекцията с вода - при добавяне на повечко, малко цвета може да мръдне обаче....
Успех!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 04, 2018 11:13 ammarian1 написа:
Виж сега .... противно на повечето хора, аз твърдя, че латекс не може да нанася всеки! Трябва усет.
С кое не е така!?!!
И си трябва и работа - практика и тн...
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с боядисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: