Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте, не знам за останалите но мен лично много ме дразни как грапаво се боядисва с валяк така хубаво гладко изшкурих стените а след боядисването станаха грапави и това ме дразни честно казано. Мислех си дали да не взема пистолет с мини компресор които видях но не знам дали ще се справя с такъв и дали няма да са пари хвърлени на вятъра. Някой може ли да ми каже и друг начин. Мислех си с Пейнт енд Пойнт но там са малко измамници пратиха ми го но без лепящата рошава част която трябва да имитира четка. За боята използвах на Леко ако знаете по добра може да споделите. Благодаря предварително
шоп - майстор
нед дек 16, 2018 3:27 pmMendore написа:
За боята използвах на Леко ако знаете по добра може да споделите. Благодаря предварително
Преди седмица боядисвах един етаж 100м2 РЗП
Боята бе Дулукс. някакъв саморазливащ се винил. Резултата е уникален.
За да съм съвсем точен и резултата от бялата база на Дълукс мат бе същия... те не съм 100% сигурен дали 10 лв повече за 2.5 литра боя са си оправдали парите.
Ако трябва ще снимам опаковките.

Леко е доста нисък клас боя.
нед дек 16, 2018 4:14 pmшоп написа:
нед дек 16, 2018 3:27 pmMendore написа:
За боята използвах на Леко ако знаете по добра може да споделите. Благодаря предварително
Преди седмица боядисвах един етаж 100м2 РЗП
Боята бе Дулукс. някакъв саморазливащ се винил. Резултата е уникален.
За да съм съвсем точен и резултата от бялата база на Дълукс мат бе същия... те не съм 100% сигурен дали 10 лв повече за 2.5 литра боя са си оправдали парите.
Ако трябва ще снимам опаковките.

Леко е доста нисък клас боя.
А с валяк ли боядисва или
шоп - майстор
нед дек 16, 2018 4:32 pmMendore написа:
нед дек 16, 2018 4:14 pmшоп написа:
нед дек 16, 2018 3:27 pmMendore написа:
За боята използвах на Леко ако знаете по добра може да споделите. Благодаря предварително
Преди седмица боядисвах един етаж 100м2 РЗП
Боята бе Дулукс. някакъв саморазливащ се винил. Резултата е уникален.
За да съм съвсем точен и резултата от бялата база на Дълукс мат бе същия... те не съм 100% сигурен дали 10 лв повече за 2.5 литра боя са си оправдали парите.
Ако трябва ще снимам опаковките.

Леко е доста нисък клас боя.
А с валяк ли боядисва или
Да с валяк за основно
с валяк за отсичане и с четка за отсичане.
chapara - майстор
Прекалено гъстата боя прави "шагрена", сега без прешкурване не можеш го оправи :roll: , дал си му вече релеф :idea:
нед дек 16, 2018 6:00 pmchapara написа:
Прекалено гъстата боя прави "шагрена", сега без прешкурване не можеш го оправи :roll: , дал си му вече релеф :idea:
На опаковката пишеше да се разреди с 5 % вода това и направих.Казаха ми че ако я разредя повече ще разваля боята
kozl - майстор
Търговска му работа. А съм купувал латекс дето става за шпакловане и търговеца хвали покрива с две ръце ама без разреждане :-D
А и боядисването си е майсторлък. Много боя нанесена наведнъж + валяк с дълъг косъм и релефа е готов. Ама последното не съм пробвал със скъпите бои, щото нема кой да обезпечи разхода за пробата :-D .
До сега латекс с пистолет и компресор не съм нанасял. Но има профи машини дето пръскат латекса под налягане и става като при автобоядисването. Обаче са скъпи машини и като беше Банската строителна еуфория имаше бригади де работеха с такива. Обаче що не се ползват масово :? Щото като не е гладко шлифована основата и по-дбре латекса да е с релеф, оти прикрива донекъде грапава основа.
нед дек 16, 2018 4:14 pmшоп написа:
нед дек 16, 2018 3:27 pmMendore написа:
За боята използвах на Леко ако знаете по добра може да споделите. Благодаря предварително
Преди седмица боядисвах един етаж 100м2 РЗП
Боята бе Дулукс. някакъв саморазливащ се винил. Резултата е уникален.
За да съм съвсем точен и резултата от бялата база на Дълукс мат бе същия... те не съм 100% сигурен дали 10 лв повече за 2.5 литра боя са си оправдали парите.
Ако трябва ще снимам опаковките.

Леко е доста нисък клас боя.

Включвам се и аз с един въпрос - този саморазливащ се винил само върху гладки повърхности ли може да се нанася? Знам, че има някакви покрития, които са универсални (или поне така ги продават) и едва ли не могат да се положат върху всякакви основи отдолу. Това вярно ли е?
шоп - майстор
Основата трябва да е здрава и равна.
mitakis - напреднал
Това боята да ''опъне'' зависи от 3 неща:
- добре подготвена основа
- хубав валяк- микрофибър или агнешка кожа
- и най- вече висок клас боя
Тази например опъва супер гладко без никакъв шегрен https://decor.dimotika.bg/menu-item/neo ... ща-се-боя/

Ама повечето майстори избягват такива бои, че почват да се виждат грешки по шпакловката :)

Тема "как да боядисам гладко вътрешни стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: