Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
iliya_i - майстор
Ако е от конденз, най-добре работата ще свърши едно широко отваряне на прозореца за 5-10 минути всеки ден.

То добре си я изсушил с духалката, ама тази влага си остава в стаята и като спреш духалката тя отново ще намери най-студеното място за да кондензира там.
road_runner - специалист
да, отварянето е ясно, че не е било достатъчно, освен това размених местата на бюрото и леглото - те са на една стена, но бюрото сега отиде в най-външна точка, то оставя доста по-открита този участък и може да се наблюдава и освен всичко има вероятно по-добра циркулация на възудха там

Никой не казва за тези акрилни китове, ще станат ли?
Hursa - майстор
съб яну 05, 2019 10:51 amn_a написа:
Пилето от фризера ще свърши най-добре работата ;-).
Само не разбрах с какво не си съгласен
Че няма да стане с гирата :) С пиле от фризера, ще стане за кратко, ако и гирата се сложи във фризера - също върху нея докато се затопли ще се отделя конденз, така да се каже импровизиран влагоуловител.
Но за да се избегне конденза (ако е конденз), варианта е да затоплят тези критични места, да им се осигури циркулация на въздуха, а не да ги охлаждат допълнително. Или да се използва влагоуловител.
шоп - майстор
съб яну 05, 2019 1:26 pmHursa написа:
варианта е да затоплят тези критични места, да им се осигури циркулация на въздуха, а не да ги охлаждат допълнително.
+1
елементарно е.
Hursa - майстор
съб яну 05, 2019 11:19 amroad_runner написа:
освен това размених местата на бюрото и леглото - те са на една стена, но бюрото сега отиде в най-външна точка, то оставя доста по-открита този участък и може да се наблюдава и освен всичко има вероятно по-добра циркулация на възудха там
Ако има възможност оставете поне около 5 см до стената. И може би е добре да се изчака известно време с ремонта, от една страна - ако е било конденз, да се види - дали няма да се образува пак, а и да изсъхне добре. А от друга - да проверите при топенето на снега, да не се появи - да не "идва отвън" влагата.
road_runner - специалист
съб яну 05, 2019 1:37 pmHursa написа:
съб яну 05, 2019 11:19 amroad_runner написа:
освен това размених местата на бюрото и леглото - те са на една стена, но бюрото сега отиде в най-външна точка, то оставя доста по-открита този участък и може да се наблюдава и освен всичко има вероятно по-добра циркулация на възудха там
Ако има възможност оставете поне около 5 см до стената. И може би е добре да се изчака известно време с ремонта, от една страна - ако е било конденз, да се види - дали няма да се образува пак, а и да изсъхне добре. А от друга - да проверите при топенето на снега, да не се появи - да не "идва отвън" влагата.
Има пет сантиметра на леглото, а и то е вече на метър от ъгъла, т.е доста по-малко студена е стената там.
Ще се прави на пролет, това с топенето на снеговете ще е добър тест наистина,

ПРавилно ли ми е мисленето - като прокарах пръст по ъгъла ми останаха вчера направо капчици по него, т.е ако беше от вън, нямаше ли да е просто влажно, ?
Hursa - майстор
съб яну 05, 2019 1:52 pmroad_runner написа:
ПРавилно ли ми е мисленето - като прокарах пръст по ъгъла ми останаха вчера направо капчици по него, т.е ако беше от вън, нямаше ли да е просто влажно, ?
Аз не съм специалист в областта, но има резон така да смятате. Мисля обаче, че и при капилярна влага може така да се получи - ако капилярите са, така да се каже - низходящи. Подобно на капката, която остава на сламката при изкарването и от чашата (е сламката не е капиляр, така че "примера" не е много подходящ).
Всъщност, ако в участък на стената проникне влага отвън (дори, не чак до вътрешната и повърхност) – тази влага запълва порите на материалите от които е изградена. А на тях предимно се дължат топлоизолационните и качества. И дори частичното запълване на порите - влошава топплоизолационните качества. Поради това в този участък топлината по-интензивно „изтича” навън – и температурата на вътрешната повърхност в тази зона от стената пада – в резултат на което може да се появи конденз. Така, че може и да е комбинация от двата фактора. (Да се надяваме, че не е :))
road_runner - специалист
съб яну 05, 2019 1:26 pmHursa написа:

Но за да се избегне конденза (ако е конденз), варианта е да затоплят тези критични места, да им се осигури циркулация на въздуха, а не да ги охлаждат допълнително. Или да се използва влагоуловител.
Там наблизо имам контакт и се чудя сериозно дали да не си купя някакъв минивентилатор, които да засили циркулацията в ъгъла. Това дали ще подобри нещо?

Кондензът долу в ъгъла значително намаля, проветрявам сериозно по 6-7 пъти на ден. Но пак сякаш има нещо
zaksofon - специалист
Може да включиш влагоабсорбатор. Работата е там, обаче, че не са евтини ако нямаш такъв. Имаме една преходна стая в къщи, която не отоплявам и прозорците, макар и четири сезона стъкла се потят доста - особено след миналите студени нощи. Имам един влагоабсорбатор, който си бях купил от Англия, почти без пари и реших да го включа миналата нощ. От четири степени, го пуснах на втора, за една нощ събра 1 литър вода. Върши чудесна работа. Лошото е, че е доста шумен обаче и както казах - не е евтин в България. Което си е вече друг въпрос, нали. Защо сме таквиз серсеми, не мога да разбера. Лидълски машинки например, са напускали из продавалник на двойна цена (използвани) от колкото ги продават в магазина с 3 години гаранция. Че и написали вече - професионални, немски.... Все едно, не сме влизали никога в Лидл. Лукав е българина, лукааав и алчен скъперник. Не, че аз не съм българин, но ей за това сме на това дередже...
road_runner - специалист
Стаята не е влажа , просто стената е супер студена долу. Нямам грам конденз по стъклата, ама отпред има остъклена тераса .
Като пусна духалка за 5 минути да духа точно в ъгъла после 3-4 часа няма абсолютно нищо там.
Та инвестицията във влагоуловител не мисля, че си струва, четох че тези с елемент на пелтие не вършели работа, т.е би трябвало да отида на 300 лв за нещо с компресор, а той е шумен много.

Затова питах, ако просто направя една принудителна вентилация, кондензът ще се разнесе ли? Стаята е 23 градуса постоянно, не го пипам парното

Даже погледнах тези дето за нищо не стават за отопление, че са с малкъ размер да я сложа до стената точно
350 W няма да харчи много и ако и бодна и един таймер контакт съм идеален май?

https://www.emag.bg/mini-ventilatorna-p ... ction=view

Тема "Влага на на стена на калкан, как да оправя сам?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: