• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравей те, болния въпрос с стария паркет.. Роди ми се бебче и скърцащият паркет не се търпи. Не мога сега да започна ремонт. Въпроса ми е ако сложа дебел мокет на празните места в стаята дали ще заглуши скърцането на паркета. Не е евтин експеримент при 60-80 лв квадрата и рвших да се допитам. Ако някой има представа моля за помощ. Благодаря :?
miliad - майстор
Не, няма да помогне.Най-вероятно допълнително ще влоши състоянието на паркета.
Ако викнеш специалист да шприцова лепило в проблемните зони май ще е по-евтино.
съб фев 09, 2019 11:00 pmmiliad написа:
Не, няма да помогне.Най-вероятно допълнително ще влоши състоянието на паркета.
Ако викнеш специалист да шприцова лепило в проблемните зони май ще е по-евтино.
Благодаря. Не ми се струва че ще стане. Без циклене и лак после ще е доста зле след дупченето сигурно. Ще попитам някой майстор. При мен са 2 пътеки около спалнята който скърцат. Другата площ е заета с големи мебели.. Затова се надявах на дебел мокет
miliad - майстор
През отвор 2-3мм със спринцовка се шприцова ПУ лепило. Не бие на очи толкова.
Виж, за общото състояние на паркера ти си знаеш.
Chefo77 - майстор
2-3 не, но 4.2 мм дупки за да вкараш 4 мм спринцовка с течна пяна са ОК. Можеш и сам да го направиш, не е някаква философия. Дупчиците ще фугираш с кит за дърво, след като пяната изсъхне. Само имай предвид, че въпреки всичко ще се забелязват и ако целия хлопа, ще е нужно доста да подупчиш.
нед фев 10, 2019 2:56 pmChefo77 написа:
2-3 не, но 4.2 мм дупки за да вкараш 4 мм спринцовка с течна пяна са ОК. Можеш и сам да го направиш, не е някаква философия. Дупчиците ще фугираш с кит за дърво, след като пяната изсъхне. Само имай предвид, че въпреки всичко ще се забелязват и ако целия хлопа, ще е нужно доста да подупчиш.
Заради бебето ми трябваше просто решение. Дупчене и прах и тн не става. Благодаря все пак
preslav - майстор
То сигурно преди бебчето паркетът не е скърцал, а и преди 20-30 години в училище не е имало часове по граматика???
пон фев 11, 2019 3:19 pmpreslav написа:
То сигурно преди бебчето паркетът не е скърцал, а и преди 20-30 години в училище не е имало часове по граматика???
Както във всеки форум и тук явно има "умници" с не потърсени мнения. Решение имаш ли г-н компетент или липсата на жена Ви прави жлъчен?
miliad - майстор
Това което ти предложихме с лепилото е най-простото и чисто решение за ремонт.
Полагането на плътна недишаща материя върху естествен паркет може да доведе до развитие на плесени и гнилостни процеси.
  • 1
  • 2

Тема "Мокет върху скърцащ паркет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: