Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
diandak - напреднал
Здравейте! Въпросът ми е свързан с тапети.
Шпакловах стените, където имаше нужда - с шпакловка Боро.
След това залепих тапетите с бюджетно лепило за 3лв. След известно време започна да се усеща миризма в стаята. Тапетите бяха доста дебели и бях сложих обилно лепило и по стената и по тапетите - за да се залепят добре.
Поразлепих тапетите - бяха си залепени, но се отлепиха без поражения по тях, и миризмата си я имаше под тях.
Мина време и след като не се измириса тази миризма - свалих тапетите. Изчистих ги, изчистих стената. След няколко дни я шпакловах за да стане още по-добре и след поне 6-7 дни залепих отново тапетите, но с лепило за тежки тапети - за около 12лв.
Залепиха се доста по-лесно. Минаха вече 10дни и пак се усеща миризма в стаята. Миризмата я определям като вмирисване в следствие влагата от лепилото, мисля си че тапетите по никакъв начин не пропускат, не дишат и т.н... Като че ли нещо се запарва между тапетите и стените и си мирише. Мисля да ги махам и изхръвля, за да не стане мухъл или нещо подобно... Познат ме съветва да чакам да се измирише, но минаха вече 10 дни... Как мислите?
Благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:lol: Kakви са тапетите?
Приемам, че не си се бъгнал ти нещо
diandak - напреднал
пон юни 03, 2019 7:22 pmn_a написа:
:lol: Kakви са тапетите?
Приемам, че не си се бъгнал ти нещо

Немски от Баухаус, сравнително дебели... Не пазя етикетчетата. Не съм се бъгнал
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 03, 2019 9:58 pmdiandak написа:
пон юни 03, 2019 7:22 pmn_a написа:
:lol: Kakви са тапетите?
Приемам, че не си се бъгнал ти нещо
Немски от Баухаус, сравнително дебели... Не пазя етикетчетата. Не съм се бъгнал

Намери тапета и лепилата, та да има за какво да си говорим https://bauhaus.bg/lepilo-za-flis-tapet ... -g/p/16377
hidrazin - майстор
пон юни 03, 2019 5:40 pmdiandak написа:
...Минаха вече 10дни и пак се усеща миризма в стаята...
Просто си перете чорапите и не ги сушете (непрани) в ребрата на радиатора.
Сега е много важно да откриете къде сте наврели мръсните чорапи навреме.
Иначе рискувате да окапят листата на китките в стаите.
Или още по-лошо както се случи с мен.
Събух си обувките до една пейка на ЖП гара С...я и ... опадаха листата на тополите.
Голям срам брах!!! И листа от тополи събирах... жълти... :-D
:partyman:
diandak - напреднал
Ясно! След последното мнение не виждам смисъл темата да съществува повече...
Димитър Димов - специалист
вт юни 04, 2019 4:27 pmdiandak написа:
Ясно! След последното мнение не виждам смисъл темата да съществува повече...
Изчакай.С времето миризмата на лепило ще изчезне.
miliad - майстор
Ето ти хипотеза: Както го обесняваш, поправяш стари стени/може да има "наслоена" миризма в тях и с влагата я активираш/. А влага си вкарал и то доста. Както ти е казал твоя приятел-изчакай и проветрявай.Лято е ,мухъл не се развива точно сега. Другото е да имаш обострено обоняние и нетърпимост към аромати. Някой друг усеща ли миризмата.
kozl - майстор
пон юни 03, 2019 5:40 pmdiandak написа:
Поразлепих тапетите - бяха си залепени, но се отлепиха без поражения по тях, и миризмата си я имаше под тях.
Е как така :? Вероятно още са били влажни. Ако така - защо :?
Преди тапетите латекс ли е имало?
Защо не е изсъхнало лепилото. И аз съм свалял тапети, не ги ли навлажниш - мъка. При майка ми част от тапетите паднаха сами поради теч отгоре и навлажняване на стената по мазилката. И да появи се мухъл на стената, но все пак причината е теч и при тва от канализацията.
Жилището ново ли е колко проветряваш?

Тема "Миризма след лепене на тапети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: