• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Искам да попитам как да закача релса за ввртикални щори на таван, на който има 5 см стериопор ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юни 21, 2019 7:56 pmdesira написа:
Искам да попитам как да закача релса за ввртикални щори на таван, на който има 5 см стериопор*[/color][/color]?
Това ще те ориентира принципно
https://shtora.bg/vertikalni/instalation.php


* СТИРОПОР
hidrazin - майстор
пет юни 21, 2019 7:56 pmdesira написа:
Искам да попитам как да закача релса за ввртикални щори на таван, на който има 5 см стериопор ?
Какво е това стериопор???
Нещо като "пингвинките" вместо къмпингите ли?
:partyman:
пет юни 21, 2019 11:55 pmhidrazin написа:
пет юни 21, 2019 7:56 pmdesira написа:
Искам да попитам как да закача релса за ввртикални щори на таван, на който има 5 см стериопор ?
Какво е това стериопор???
Нещо като "пингвинките" вместо къмпингите ли?
:partyman:
Това е отговор типично по български. Вместо да помогнем, по - добре да се заяждаме и да се подиграваме. Истински европейци.
kozl - майстор
По същественото е ко има над стиропора, но да предположим, че е стоманобетонова плоча.
С по-дълги дюбели. Значи ко има над стиропора до бетоня на плочата (ако има плоча де, щот мое и гредоред да е) :?
Примерно мазилка 2 см. Тогава дюбела излиза 120 мм ама не Ф, а дължина. А Ф-то за такива дюбели, шестица не съм срещал, значи Ф о-о-о-осем. Примерно дюбел пирон 8/120
Ако нема мазилка, в което се съмнявам, дюбелите мое да са по-къси на 100 мм. Примерно дюбел-пирон 8/100
А мое и с такива


Изображение


- аз бих го избрал за моите щори.
Hoвoceлckи - майстор
Това си е анкер и според мен е за предпочитане. Ето още:
https://m.tashev-galving.com/200321-20-1/
SEV - специалист
Пробиваш дупката и разбираш колко е дебела изолацията.Дюбела,анкера е хубаво да хване в бетона 80-100 мм.След това си слагаш дистанционери с дебелината на изолацията,аз бих сложил дори 10-15 мм да стърчат навън от мазилката.Дистанционерите могат да са от тръбичка,някакъв профил и т.н.Набиваш анкера през дистанционера и стягаш на воля,като не се притесняваш,че ще смачкаш изолацията и си сигурен,че анкера се е отворил и стегнал в плочата.
съб юни 22, 2019 2:44 pmSEV написа:
Пробиваш дупката и разбираш колко е дебела изолацията.Дюбела,анкера е хубаво да хване в бетона 80-100 мм.След това си слагаш дистанционери с дебелината на изолацията,аз бих сложил дори 10-15 мм да стърчат навън от мазилката.Дистанционерите могат да са от тръбичка,някакъв профил и т.н.Набиваш анкера през дистанционера и стягаш на воля,като не се притесняваш,че ще смачкаш изолацията и си сигурен,че анкера се е отворил и стегнал в плочата.
Благодаря много!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юни 22, 2019 2:48 pmdesira написа:

Благодаря много!
Не погледна линка, дето писах, нали
miliad - майстор
съб юни 22, 2019 5:11 pmn_a написа:
съб юни 22, 2019 2:48 pmdesira написа:

Благодаря много!
Не погледна линка, дето писах, нали
Ти пък, жена ще чете инструкция. Трябва лично отношение, внимание.
:)
Нищо лично! Съботно ми е.
  • 1
  • 2

Тема "Как да закрепя релса за вертикални щори на таван със стериопор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: