• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
@lpoik

За горялото масло съм съгласен, че е доста ефикасно решение. Покривът на къщата е мазан с такова преди 30 години и само челните дъски са тук-таме поизбелели. Проблемът е, че е много тъмно и не бих си направил навеса такава чернилка. То с палисандър е тъмно, а да не говорим за маслото. Лакирах го в палисандър, защото имах няколко кутии неотваряни. Иначе - кестен или дъб, нещо от сорта.

torbalan

Питах те, защото ми се стори странно да си играе някой да боядисва лопатите и мотиките. Няма лошо в това, просто е безсмислено. Но пък поздравления за усърдността ти, не е лошо това човек да бъде мераклия, даже е много хубаво!
radius - майстор
Това на Бохемит е хибриден маслено-алкиден лак за дърво. Импрегнанта е отделно.
Да не говорим, че сега имат супер - дупер Естетик Профи на двойна цена, дето като намажете и
чак внуците ще повтярят :x
torbalan - Дървен философ
чет юли 25, 2019 9:51 pmДаката Л. И. написа:
...
Питах те, защото ми се стори странно да си играе някой да боядисва лопатите и мотиките. Няма лошо в това, просто е безсмислено. Но пък поздравления за усърдността ти, не е лошо това човек да бъде мераклия, даже е много хубаво!
Въпрос на вкус.

У дома почти всички кухненски ножове са с дървени дръжки и переодично ги омаслявам (разбира се с масло предназначено за целта). Дървените дръжки на инструментите, особено ако пък ги пече слънце и вали дъжд (както е в моя случай), с времето се напукват, може да се изкривят и т.н.
Тези, които съм омасил, когато са били нови, сега си изглеждат, като нови.

И като си мазал няколко квадрата дървения, къде да избършеш четката преди да я прибереш (или изхвърлиш)?
какво да правиш с последните десетина грама масло останали на дъното на кутията? :)
Мажа дръжките подред, докато изсъхне четката ;)
  • 1
  • 2

Тема "Прелакиране на дървен навес. Какъв лак да използвам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: