Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Junos - напреднал
Здравейте,

След боядисване около месец март-април тази година в спалнята се появи лоша миризма. Боядисвано с латекс Екомат. Бях си отсипал 1 литър за ъглите, който може да се е вкиснал т.к. 2-3 седмици минаха между ръцете, че нямаше време. Разреден леко с вода в затворена кофа.
Мисля че грундирах тънко с една ръка грунд на церезит, разреден 1/3 (такъв имах). Но този грунд използвах в други две стаи, там не мирише.
С тази боя си боядисах целия апартамент, но този литър (вкисналия)отиде целия в спалнята, даже с тъпотата си го доизползвах за стените в спалнята.
Като боядисвах не миришеше почти, но съм убеден, че е от него, т.к. и тогава ме съмняваше леко. Като минаха 2-3 седмици се разсмърдя яко. Миризмата наподобява ацетон и някаква здрава химия.
Никъде другаде няма проблем, само там.
От тогава проветрявам, вече 6 месеца, но миризмата е ужасна. Как да го оправя? Време е да се нанасям, а не се трае, даже на отворено.
Да шкуря ли до гипс и да шпакловам отново или да мажа с нещо отгоре.

Благодаря предварително.
torbalan - Дървен философ
Преди да шкуриш или боядисваш - огледай се за нещо друго, което да мирише. Сефте чувам латекс да вкисне и да се размирише.

Имам хартисало по кофи, дето са стояли месеци, и пак нищо им няма.
Junos - напреднал
Стаята е празна. 1 ръка розово боро върху статия гипс. 1 ръка гипсово лепило. 2 ръце шийтрок.
1 ръка грунд. 2-3 ръце бял екомат латекс. Преди латекса лепихме паркета, но той за 2 седмици се измириса.
stridata - специалист
Няма как да се "всиксне" латекс! Какъвто и разредител да попадне в него ще избие отгоре и неможе да се смеси, демек търси миризмата..... Примерно в паркета?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 09, 2019 2:58 pmstridata написа:
Няма как да се "всиксне" латекс! Какъвто и разредител да попадне в него ще избие отгоре и неможе да се смеси, демек търси миризмата..... Примерно в паркета?
А тъй! Тури още удивителни и вдигни вежди!
Не знам как, но си се вкисва латекс и вони
И това лято има няколко теми пуснати за този проблем
ky-kyy - майстор
Баси :? този латекс, ще се окаже, че подлежи на ферментация, че да му направим една двойна дестилация, че след това дегустация и евентуална редовна консумация :drinkers:
Junos - напреднал
Може би е правилно да се каже "да се пресече", но както и да му кажеш си смърди после, хубаво като втаса.
Говорих с един майстор. Препоръча една ръка грунд да ударя и после още една ръка боя. Ако така не стане ще шкуря до основа и отначало.
kozl - майстор
пон сеп 09, 2019 6:15 pmn_a написа:
пон сеп 09, 2019 2:58 pmstridata написа:
Няма как да се "всиксне" латекс! Какъвто и разредител да попадне в него ще избие отгоре и неможе да се смеси, демек търси миризмата..... Примерно в паркета?
А тъй! Тури още удивителни и вдигни вежди!
Не знам как, но си се вкисва латекс и вони
И това лято има няколко теми пуснати за този проблем
То тва е от екологичната линия. Щом е еко ще съ вкисва :-D
А ся да помисла що нъ се вкисва киселото млеко :?
Оно не требе ли да е по-екологично от латекса :?
И все пак миризма на ацетон :?
Но като съдя по мене си, след вирусно боледуване, загубих си обонянеето. Мина повече от година и имам наченки на възвръщаемост, но все още не мога да познавам миризмите. Много пъти греша в определянето на това което ми намирисва.
Junos - напреднал
Почти ме убедиха, че не е от латекса, а съм грундирал преди боядисването с неподходящ или стар грунд, който сега избива. Просто тогава не миришеше на нищо. Дано се отмирише преди зимата.
mitakis - напреднал
ср сеп 18, 2019 11:46 pmJunos написа:
Почти ме убедиха, че не е от латекса, а съм грундирал преди боядисването с неподходящ или стар грунд, който сега избива. Просто тогава не миришеше на нищо. Дано се отмирише преди зимата.

след 10тина дни би трябвало да се отмирише. Боядисвал съм с вмирисал се латекс, няма нищо толкова страшно, просто няколко дни е неприятно :)

Тема "Лоша миризма след боядисване с латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: