Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
dyodi - специалист
Здравейте! От месеци се опитвам да разбера от какво мирише силно неприятно в едно санитарно помещение у нас - от миризмата ми се замайва главата и ми се повръща, отделно че гледам веднага да изляза от помещението, защото миризмата е неприятна - остра, като от някакъв химикал. Никой друг не усеща миризмата и не ми вярват. Правих множество експерименти - кое като махна от помещението, ще изчезне миризмата, но без успех. Залепвам си носа на фаянса и фугите, строителната монтажна пяна (още не са сложени первазите на вратата), мивката, тоалетната чиния; смених вида на течния сапун в помпичката; в крайна сметка останах с впечатление, че миризмата е от боядисаната в бяло интериорна врата! Виках вкъщи хора от аварийната група на В и К и ги помолих да подушат дали мирише на тоалетна, на канализация и пр., няма такова нещо според тях. То и сифон подов няма в помещението. Проветряването е пряко от немалък постоянно отворен прозорец и пак мирише остро, вече 7-8 месеца, след като е монтирана вратата с касата. Предишната партида врати, които поръчах от същото място, не миришеха така съмнително. Преди няколко дни посетих магазин за санитария и случайно усетих, че по същия начин мирише и една бяла стенна колона от българска фирма, колоната е от боядисана мебелна плоскост, значи може миризмата вкъщи наистина да е от финишното покритие. Когато се прибрах, помирисах по-внимателно шкафчето под мивката в тоалетната - мирише по същия неприятен начин; между другото - от една седмица покритието на предната част на шкафчето е пожълтяло (скоро става 1 година, откакто е монтирано, от турски производител), отличава се съществено от това на страничните части. Имах вкъщи една изостанала кутия акрилна бяла боя, неизползвана - отворих я за проверка на хипотезата ми - мирише ужасно гадно. А алкидните бои намирам, че миришат приятно, дори когато се излъчва тяхната миризма след прясно боядисване. В резултат от всичко това по-горе съм решила да сменя шкафчето с мивката и да пребоядисам вратите с алкидна бяла боя, но ЧЕТОХ, ЧЕ НЕ МОЖЕ АЛКИДНА ВЪРХУ АКРИЛНА БОЯ. Разбира се, първо ще питам доставчика на вратите с каква точно боя са боядисани, но съм сигурна, че не е алкидна. Моля за мнение как да се пребоядисат вратите, как да се подготви повърхността и дали ще може да хване алкидната боя отгоре (крила, каси). Да не се наложи да сменям вратите. А за шкафче под мивката - да рискувам ли пак с боядисана мебелна плоскост или да търся ПВЦ? Този път ще помириша много внимателно мострата в магазина. Предварително благодаря. П.П. 1) Един бояджия каза, че след грунд всякаква боя може да хване върху всяка друга. 2) Преди малко видях във форума, че се оплакват от неприятна миризма след боядисване с латекс - таванът на въпросното мое помещение е боядисан с бял латекс, някакъв санитарен в малка кофичка беше май, но не мога да стигна толкова високо, за да го помириша, страх ме е да се кача на висока стълба, да не би да падна. Но в банята таванът също е боядисан с латекс (всъщност не съм сигурна дали не са от различни марки), а там няма никаква миризма. :?
muhala - майстор
Напълно те разбирам, аз пък чувам бръмчене, което никой друг не го чува. Слагам си тапи в ушите и спира. Значи не ми е в главата шума. Както и да е.
Ако ти е възможно, махай нещата едно по едно от помещението. Първо шкафчето за няколко дни, после вратата и така.
Ще разбереш от кое е. После си решаваш сам кое как.

Тема "Проблем с неприятна миризма от боята на шкаф под мивка и на интериорна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: