Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте,

Имам желанието да боядисам една стена. Това е стара панелна стена на блок.
Има сложени тапети на стената, а това което е под тапетите е бяла прахообразна субстанция, може би е винервайс.

Снимка

Имам два варианта, до колкото се запознах:
  • Сложен
  • Прост

Сложен: Сваляне на тапетите, отстраняване на винервайса, дебела шакловка, шкурене, тънка шпакловка, грунд и боядисване. Тук идват няколко въпроса: Как мога да сваля винервайса? Правилна ли ми е последователността, защото е базирана на това което прочетох?

Прост: Боядисват се директно върху тапетите. Обаче този винервайс ще направи ли проблем с това боядисване отгоре?

Поздрави.
Sandman - специалист
Учудвам се, че не са паднали тапетите ако са лепени директно върху винервайс.

Ако имаш възможност отлепи някаква част за да се открие винервайса и пробвай с дълбокопроникващ грунд на Баумит(син, има малки тубички по 1литър около 5 лева).
Аз имам такива стени чакащи ремонт и пробвах с този грунд, запечатва и нищо не остава по ръцете при допир и търкане.
При мен е вар или винервайс, не знам точно, но цапаше жестоко преди третирането.
https://photos.app.goo.gl/RhqVnyL5E9TL1UGh7
Поздрави!
muhala - майстор
Мисля, че това е просто гипс.
Ако обаче е посна боя, винервайс или нещо подобно няма да минеш без да го слвалиш.
Пробвал съм да го грундирам. Не става. Почва да пада като сопол. Чистиш го с вода и парцал от стената.
mitakis - напреднал
Зависи как е правен винервайса. Аз в повечето случай запечатвам с грунд ползвам този https://decor.dimotika.bg/menu-item/neopal-primer/
Върши ми работа в 8 от 10 случая с винервайс :)

Тема "Боядисване на стена на панелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: