• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
torbalan - Дървен философ
нед мар 01, 2020 8:33 amkozl написа:
... Ами аз в момента се мъча с един събрат на Витекса - Вивахром ...
Не съм им рекламен агент на витекс, но къде видя този вивахром?
На сайта им няма такова нещо.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не съм боядисвала от 10 години, та нямам мнение за конкретни бои/марки. Но по него време имам почти година профи боядисване. В смисъл, за това ми плащаха, с това се издържах, боядисвах с каквото ми донесат. Много ме биваше в техниката на боядисване. Често ми се получаваше от първа ръка. Понякога от втора. Винаги под боята имах грунд. Не бяла боя, не разредена боя, а съобразен грунд. Грундът, какъвто и да е се полага по-лесно от самото боядисване и винаги, какъвто и да е, е по-евтин от боята. За мен си, съм боядисвала с бои на Оргахим. От фирмен магазин, цвят по каталог. Не най-скъпото и мисля не най-евтиното. Цената за мен е важна, но не баш определяща. Винаги много се туткам докато избера, много питам, много говоря и много слушам. Н ахората там, основната им работа е да ме упътят, да ми помогнат да избера продукт от който ще съм доволна. Затова пазарувам от фирмени магазини
За "освежително" боядискане, латекс върху латекс, препоръчвам да се положи грунд за изравняване на цвета. Винаги има разлики в оснвоата ... зад шкаф, под картина, около ключ на лампа... Не знам как се нарича. В магазина искам това, споменавам, че съм ползвала, плътен, светло бежов... и ми дават. :-) Върху това нещо си ми покри от първа ръка ярко червено, например
И да кажа, че е добре, грунд и боя да са от една марка :-) :-)

Лека, ръка, спорна работа и успешни ремонти желая!
Последна промяна от n_a на нед мар 01, 2020 11:08 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
нед мар 01, 2020 9:34 amtorbalan написа:
нед мар 01, 2020 8:33 amkozl написа:
... Ами аз в момента се мъча с един събрат на Витекса - Вивахром ...
Не съм им рекламен агент на витекс, но къде видя този вивахром?
На сайта им няма такова нещо.
Това е друга фирма, но пак от Гърция.
storming - специалист
Аз ако не бъркам vivechrom-a е част от групата която произвежда и dulux, просто е по-бюджетна серия бои.
А dulux-a за момента ми е фаворит от към качество, но цената му е ужасна.
zz_stefanov - майстор
нед мар 01, 2020 6:28 pmn_a написа:
Не съм боядисвала от 10 години, та нямам мнение за конкретни бои/марки. Но по него време имам почти година профи боядисване. В смисъл, за това ми плащаха, с това се издържах, боядисвах с каквото ми донесат. Много ме биваше в техниката на боядисване. Често ми се получаваше от първа ръка. Понякога от втора. Винаги под боята имах грунд. Не бяла боя, не разредена боя, а съобразен грунд. Грундът, какъвто и да е се полага по-лесно от самото боядисване и винаги, какъвто и да е, е по-евтин от боята. За мен си, съм боядисвала с бои на Оргахим. От фирмен магазин, цвят по каталог. Не най-скъпото и мисля не най-евтиното. Цената за мен е важна, но не баш определяща. Винаги много се туткам докато избера, много питам, много говоря и много слушам. Н ахората там, основната им работа е да ме упътят, да ми помогнат да избера продукт от който ще съм доволна. Затова пазарувам от фирмени магазини
За "освежително" боядискане, латекс върху латекс, препоръчвам да се положи грунд за изравняване на цвета. Винаги има разлики в оснвоата ... зад шкаф, под картина, около ключ на лампа... Не знам как се нарича. В магазина искам това, споменавам, че съм ползвала, плътен, светло бежов... и ми дават. :-) Върху това нещо си ми покри от първа ръка ярко червено, например
И да кажа, че е добре, грунд и боя да са от една марка :-) :-)

Лека, ръка, спорна работа и успешни ремонти желая!
Да разбирам, твърдиш, че при полагане на грунд вурху старата боя (който би трябвало да е безцветен) по няма да си личи долния цвят. Все съм си мислил, че грундирането е само за преди първата ръка на първата боя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 03, 2020 4:09 pmzz_stefanov написа:
Да разбирам, твърдиш, че при полагане на грунд вурху старата боя (който би трябвало да е безцветен) по няма да си личи долния цвят. Все съм си мислил, че грундирането е само за преди първата ръка на първата боя.
[/quote]

Не твърдя такива глупости. Грундът за изравняване на цвят НЕ Е БЕЗЦВЕТЕН
  • 1
  • 2

Тема "Пребоядисване върху червена боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: