Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
diandak - напреднал
Здравейте!
Проблемът със миризма в стая е от преди вече 9 месеца. Беше ремонтирана - шпаклована, след това грундирана и боядисана с латекс. Много време се надявах да се отмирише от тези химии, които ползвах, но продължава все още да се усеща същата миризма и с времето все повече ме дразни.
Когато потъркам стените и ръката ми почва да мирише на същата химия. Не искам да коментираме с какви марки грунд, латекс стана всичко...
Проблема в момента е че си мирише и искам да запечатам стените, но НЕ ИСКАМ да ползвам запечатващ грунд!
Искам с нещо друго някак да запечатам тази миризма, ако трябва и няколко ръце да правя, искам въобще да не мирише. Кой би бил най-удачния начин да го напрвавя? Благодаря!
yanko78 - специалист
Няма никаква логика миризмата да е от процесите които сте направили. Напротив! Стари миризливи стени, дори само с един латекс, се освежават и се ОТмирисват. Сигурни ли сте, че проблема, не е от някъде другаде? Няма никаква логика в това което казвате.
Вариант 2, изтръгвате всичко до основи. Варианти много след това. Най лесният за мен е с предстенна обшивка с конструкция и гипсокартон.
Най лесният за проба-грешка, наново 2-3 ръце с нов латекс или там какъвто е финиша. Успех!
diandak - напреднал
Ами в стаята почти нищо няма. Стените си миришат
iliya_i - майстор
пет апр 10, 2020 3:58 pmdiandak написа:
Ами в стаята почти нищо няма. Стените си миришат
А проветрявате ли, или я държите затворена?
diandak - напреднал
пет апр 10, 2020 8:38 pmiliya_i написа:
пет апр 10, 2020 3:58 pmdiandak написа:
Ами в стаята почти нищо няма. Стените си миришат
А проветрявате ли, или я държите затворена?
Да, постоянно се проветрява
zz_stefanov - майстор
Въведи някой от вън да каже дали му мирише. Може да е субективно, ако не понасяш миризмата на пресния латекс.
Това с което си грундирал и боядисвал, докато си го нанасял миришеше ли ти на гадно.
Има ли дюшеме под което да има нещо застояло, гнило или умряло.
diandak - напреднал
Да, всеки който влезе усеща миризмата. Като под има плочки от 20г. Аз не исках някой да ме пита дали си внушавам, или дали мирише от нещо друго, няма умрели неща и т..н. Стените миришат. Не е нещо ужасяващо като миризма, но се усеща неприятно. Дори като се потъркат с ръка и миризмата се усеща на ръката. Иска ми се да разбера с какво да ги запечатам. Не ми се иска да махам всичко което е правено. Явно рядко се случват такива неща. Може би ако проверявам още не знам си колко време, може и да се пооправи, но ми се иска по-бързо да блокирам миризмата. Благодаря
zz_stefanov - майстор
Имаше един латекс дето на мен ми миришеше не гнили праскови, но после се отмирисваше.
Кажи каква марка е твоя, та да го заобикаляме.

Тема "Запечатване на миризливи стени?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: