• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
VLADO66 - майстор
Сега им гледам в сайта имат някакъв Бохемит естетик профи, който е комбиниран импрегнант лак.
lov - майстор
чет апр 30, 2020 10:19 amstridata написа:
ср апр 29, 2020 10:48 amstridata написа:
Чичак, само да не намсваме бащи в играта щото съм израсъл без такъв и съм леко чувствителен :| Писнало ми е на изтрещели комунисти дето си мислят, че като са смачкали муха са правили аутопсия да им обяснявам, че съм Технолог-Боя от над 15 години в една от 4-те най-големи фирми за мебели на Балканите! Тоя безир и работата ти на тая машина за безир, най-вероятно са ти били дипломната работа в университет? Казвам ти че в един пост написа толко много глупости, че даже не подозираш, че си ги написал. Прочети за ефекта Дънинг-Крюгер! Със сигурност съм мяркал професионални твой коментари в някоя от сферите на форума и съм ги чел с респект, ама тука удари голяма греда. Хайде остани си със здраве и без лоши чувства!
Много си ми ясен щом почна да обиждаш и на комунисти. Това че си технолог и те карат да спазваш и да наблюдаваш някакви технологични процеси не означава нищо. Един от работниците ти в цеха със сигурност за два дни ще върши твоята работа дори че и по добре от теб защото си е цапал ръцете. А относно ефекта Дънинг-Крюгер. Баба ми викаше:
-- младо зелено пикае на шумка и мисли че бие барабанче.
radius - майстор
Владо, мисля, че още в първия пост говорих за Бохемит (вкл. и за Естетик профи), засега не са ми сред фаворитите, заради съмнително Бг качество.
stridata - специалист
чет апр 30, 2020 1:32 pmlov написа:
Много си ми ясен щом почна да обиждаш и на комунисти. Това че си технолог и те карат да спазваш и да наблюдаваш някакви технологични процеси не означава нищо. Един от работниците ти в цеха със сигурност за два дни ще върши твоята работа дори че и по добре от теб защото си е цапал ръцете. А относно ефекта Дънинг-Крюгер. Баба ми викаше:
-- младо зелено пикае на шумка и мисли че бие барабанче.
Eeeeeee..... Ясно е, че с тебе ще е като с радио точката! Чиче, ни си ми на изработените мостри ни па си ми на измислените технологии. И това, че някой от бояджииите може да ми свърши работата въобще не отменя факта, че се изказваш като истински експерт, а същевременно си кръгла нула. То и Бил Гейтс не си пише софтуера ама е милиардер! И да те светна каква е основната разлика м/у мене и бояджията. Аз освен, че нося отговорност за това което правя аз, нося и отговорност за това което прави и той. И ако всички са като тебе и си викат....- Абе я го мани тоя технолога, аз колко боя съм излял с пистолета! Ще ги сменяме като носни кърпички и те ще са прават, че ги разбират нещата по Форумите. Има само над 30 вида катализатора и минимум 10 вида разредителя, които се използват в нашата фирма. На тебе специално, къвто си дървен заядлив философ ще ми трябва поне година за да те вкарам в час. И накрая след като съм ти напълнил главата със знания ще си от тия дето пак да го кажа ще викат - Абе тоя технолога кво прави по цял ден? Аз днеска съм изкарал и неговата надница! И накрая да завърша с любимата мисъл на баба ми:
-Прост народ – слаба държава!
lov - майстор
чет апр 30, 2020 2:21 pmstridata написа:
чет апр 30, 2020 1:32 pmlov написа:
Много си ми ясен щом почна да обиждаш и на комунисти. Това че си технолог и те карат да спазваш и да наблюдаваш някакви технологични процеси не означава нищо. Един от работниците ти в цеха със сигурност за два дни ще върши твоята работа дори че и по добре от теб защото си е цапал ръцете. А относно ефекта Дънинг-Крюгер. Баба ми викаше:
-- младо зелено пикае на шумка и мисли че бие барабанче.
Eeeeeee..... Ясно е, че с тебе ще е като с радио точката! Чиче, ни си ми на изработените мостри ни па си ми на измислените технологии. И това, че някой от бояджииите може да ми свърши работата въобще не отменя факта, че се изказваш като истински експерт, а същевременно си кръгла нула. То и Бил Гейтс не си пише софтуера ама е милиардер! И да те светна каква е основната разлика м/у мене и бояджията. Аз освен, че нося отговорност за това което правя аз, нося и отговорност за това което прави и той. И ако всички са като тебе и си викат....- Абе я го мани тоя технолога, аз колко боя съм излял с пистолета! Ще ги сменяме като носни кърпички и те ще са прават, че ги разбират нещата по Форумите. Има само над 30 вида катализатора и минимум 10 вида разредителя, които се използват в нашата фирма. На тебе специално, къвто си дървен заядлив философ ще ми трябва поне година за да те вкарам в час. И накрая след като съм ти напълнил главата със знания ще си от тия дето пак да го кажа ще викат - Абе тоя технолога кво прави по цял ден? Аз днеска съм изкарал и неговата надница! И накрая да завърша с любимата мисъл на баба ми:
-Прост народ – слаба държава!

Позапри се малко. Ти на където си се запътил някои вече са ходили и отдавна са се върнали от там. Стига с тази мания да се хвалим какви началници сме станали.
radius - майстор
Задължително ще избера най-якото покритие. След тоя спор, няма как да не се роди истината.
nikolson - майстор
Ако държиш на вакуумното импрегниране, снабди се с документ от някоя борса. Фиктивен, разбира се. Не знам защо твоят билет не става. Иначе, ако отпада варианта с Шумен, бих го направил с потапяне в Бохемит. Купуваш няколко 200 литрови бидона от пазара по 10-20 лв. Приготвяш си разтвора. Потапяш, стои необходимото време, обръщаш дъските (понеже са по-дълги), вадиш и редиш да съхнат. След това купуваш маслен лак, грабваш гръбната пръскачка и ги изпръскваш. Вакуумното импрегниране просто вкарва импрегнанта по-дълбоко. Това има значение, ако дървото е в земята.
Мисля, че разходите няма да са повече от транспортирането.
П.П. Това с пръскачката съм го правил.
stridata - специалист
Ако можеш да я минеш в автоклав е най-добре.
Ако не я минеш някакъв импрегнатор-изолант за сякакви гадинки, гъби и т.н. После мацач с нещо тънкослойно на маслена основа и като ми писне да я гледам пала или наемам читава водоструйка и бои, и пак масленото и така. Аа зо целта бих проминил конструкцията на един ред (ако не се лъжа при тебе беше със застъпване?) Това бих направил аз за моята ограда!
yanush - специалист
моите 2 стотинки по темата Бохемит на 2 ръце вече 3та гобина не е мръднал ... това на навес със югозападно изложение и една ламперия със северозападно изложение на 2 години не са мръднали според мен грам

Прикачен файл

nova kasta.jpg
radius - майстор
А може ли още 2 ст. :wink:
Точно с кой бохемит?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Дълготрайна обработка на нова чамова ограда - с какво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: