• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
radius - майстор
"дълготрайна обработка..." може да се тълкува не само като дълговечен резултат, а и като дълъг процес по обработката :lol: :cry: :cry:
nikolson - майстор
Времето е хладно и влажно, поне в Ямбол. Та може да се забавят нещата. А пробва ли финиша върху бохемита. В него май има медни съединения, да не промени нещо оцветяването. Иначе, добре си ги напоил с тия 50-100кг/м3.
radius - майстор
Вчера минах пробно 4 обработени дъски. Няма промяна на цвета. Покритието стои едно лепкаво и мазно, което според мен е добре. При нанасяне е доста течно и трябва да се внимава, че после се стича и се хаби ценен (и скъп) материал.
nikolson - майстор
Когато е топло времето, маслата попиват по-лесно, защото восъците са по-течливи. Хубаво да се маже тънко, а излишното да се забърсва.
schuldiner - майстор
Ако бързаш, удари една ютия през паус. Поне да ти се освободи място за следващата партида. Нататък ще има слънце сами да си съхнат. Сега питах лодкаджиите - по това време мажат /с малко по-скъпи масла/ и ако не е жега, не става.
radius - майстор
То това не е чисто масло, абе особен продукт. Хем като лак, хем като масло, хем като не знам какво :lol:. Свих перките, ще поизчакам да засъхне, а и да се постопли времето.
Тия дни имах време за бояджилък, но може да почна да монтирам хориз. профили за оградата.
radius - майстор
Железата са готови и очакват дървениите.


Първа ръка е готова, 490 дъски, 16.5 кутии мазило, 1 седмица по 4 часа дневно. Времето ми разказва играта, защото мажа навън, а вали по 10 пъти на ден и най-вече вечер, когато се опитвам да работя. Много точен разход, спрямо предварителния тест.
Остават само още 2 ръце. Успокоителното е, че са доста по-бързи за нанясяне. На първа ръка всяка дъска я топих в двата края във ваничката с мазилото, на всеки несрастнал чеп сипвах обилно материал да влезе навътре.
За всички които се пробват с този продукт - мазането е най-бързо и качествено с валяк и четка едновременно. Само четката не взима достатъчно материал, само валяка пък не може добре да дозира материала, обикновено е в повече. А сега взимам с валяка, минавам набързо и с четката разнасям в различни посоки. Става много равномерно и най-важното , не се стича като суша дъската права. Четката е гъста с мек дълъг косъм, 70мм широка, валяка е велурен 120х35мм.

Дъските стоят на едни винтове докато ги мажа, за да може като обърна намазаната страна отдолу , да не остават белези. Абе много удобно място си спретнах, де да имаше още материал :lol: .








Еди, предложението ти за дистанционери не е лошо и е много удобно да се ползват от тия винтове за метални керемиди:
Изображение
Хем са боядисани, хем имат шайба която да се сложи между дъската и хор. профил. Ще го помисля...Мислех да ползвам черни самопробивни копчета, но тия не са лоши.
radius - майстор
Втора ръка е готова, разхода е 11,5 кутии. Значително по-лесна за минаване, няма го това начално попиване, особено в зоните където се виждат зъбите на банцига. Общо дотук 28 кутии. Трета ръка малко по-натам, очаквам пак към 11 кутии да е (купил съм общо 39 кутии, щото обичам сметките ;) ).
Ето за сравнение 2 дъски на преден план от първа ръка и останалото е на втора:

Като цяло много работа...
naster - майстор
Сиреч, ако тръгна да си правя такава ограда, да поръчам рендосан и импрегниран в автоклав материала, само да го завинтвам и лакирам.
radius - майстор
Е, ако си мазохист, може и като мен.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Дълготрайна обработка на нова чамова ограда - с какво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: