• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте!
Купих масивна дървена маса от производител, на пазар в Сърбия. Плота беше покрит със стреч и казаха, че е лакиране с лак за паркет. Оказа се че лака лепи и остават следи по него, от списания например.
Моля за съвет, как да реша проблема?
EDI - майстор
Да не те плаша, но в общи линии няма спасение, освен опит за миене с разтворител с последващо шлайфане, но си е мъка.
пон май 11, 2020 9:24 pmEDI написа:
Да не те плаша, но в общи линии няма спасение, освен опит за миене с разтворител с последващо шлайфане, но си е мъка.
Благодаря!
Трябва да я мия на балкона :cry:
Само с шлайфане няма ли да стане?
И после, евентуално, какъв лак да нанеса?
EDI - майстор
Ще задръства шкурката и ще маже.Измий с разтворител и парцал, така има шанс да се махне част от лака, после с едра шкурка 40 и след нея с по-ситна.Посше ще я смяташ, но мисля един лазурен няколко слоя ще е добре.
вт май 12, 2020 8:21 pmEDI написа:
Ще задръства шкурката и ще маже.Измий с разтворител и парцал, така има шанс да се махне част от лака, после с едра шкурка 40 и след нея с по-ситна.Посше ще я смяташ, но мисля един лазурен няколко слоя ще е добре.
O.K. Ще опитам, няма как иначе.
Благодаря, отново.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Правихме навремето една малка дървена простотия и някой колега я беше лакирал.
Не знам с какъв лак. И аха да изсъхне няколко дена, месец. На слънце, без слънце.
И така минаха 15-тина години - още лепне!
Аз бих метнал една мушама отгоре, тъкмо ще залепне.
Пък ако ти се играе ... пробвай се речем в едното ъгълче 10х10см да видиш ефекта и колко време ще загубиш.
MamaMy - майстор
Една моя бивша ми намаза шперплатовата входна врата с ленен безир. Искала да ме изненада и да я лакира. Пет години лепнеше особено когато беше влажно времето. Няма спасение. Мих я с коресилин, с бензин, с керосин. От керосина стана много гадна на цвят. Все едно се пресече. Голяма отврат. Накрая се спасих като смених квартирата. Онази врата сигурно още лепне. :-D
kozl - майстор
Ми ако не мое да се мане лепкавото с разтворители, дали пък няма да стане с опърляне на горния слой дървесина :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 12, 2020 10:21 pmMamaMy написа:
Една моя бивша ми намаза шперплатовата входна врата с ленен безир. Искала да ме изненада и да я лакира. Пет години лепнеше особено когато беше влажно времето. Няма спасение. Мих я с коресилин, с бензин, с керосин. От керосина стана много гадна на цвят. Все едно се пресече. Голяма отврат. Накрая се спасих като смених квартирата. Онази врата сигурно още лепне. :-D
Абе за втори път срещам това лепнене с ленения безир. Та вече сериозно се чудя. Искам да го видя тоз ленен безир
  • 1
  • 2

Тема "Лепнещ лак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: