Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Alpha - специалист
вт май 26, 2020 8:14 pmnikolov333 написа:
С колко разреждане..?
Не знам, по принцип за това нямам съмнения в майсторите - те го правиха. Всичко до шкурене на фина шпакловка, вкл.
nikolov333 - майстор
Остава фината шпакловка да е била с "пресечен" гипс, защото той се рони така.. :idea:
kozl - майстор
Аз изписах некакво мнение на 2 страница.
Важен беше отговора. Какво се отлепва, цялата шпакловка, част от шпакловката :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
Така като гледам снимките бих предположил отлепена цяла шпакловка и защо отдолу е зелено :? :? :? :? :? :? :?
Изображение
Отлепен пласт - част от шпакловка залепнала за грунда за латекс Хротекс може би
Изображение

И пак ще пиша, че тази шпакловка е много рехава (лесно се разрушава) и слабо залепва към непопиващи повърхности и с малко влага сама пада.
И стига съм фърлял от Бопа, чекам отговори. Некои подробности на снимките не могат се видат :roll:
Alpha - специалист
ср май 27, 2020 7:10 amkozl написа:
Аз изписах некакво мнение на 2 страница.
Важен беше отговора. Какво се отлепва, цялата шпакловка, част от шпакловката :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?


И пак ще пиша, че тази шпакловка е много рехава (лесно се разрушава) и слабо залепва към непопиващи повърхности и с малко влага сама пада.
И стига съм фърлял от Бопа, чекам отговори. Некои подробности на снимките не могат се видат :roll:
На стените с мазилка и шпакловка отлепя едва доловим слой от фината шпакловка, направо изглежда че маха само грунда, като филм. И отдолу като пипнеш цапа в бяло. Всъщност стените след 2 избърсвания с мокра гъба, продължаваха да цапат така тебеширено, след като са изсъхнали. След грундирането вече не цапаха. Грунда е нанесен с разреждане както пише 1:4, тънко, попиваше видимо добре, на места остана да лъщи след изсъхване. Нито беше горещо, нито сухо по време на нанасяне (в рамките на 20-25* C). На тавани - една ръка, на стени - две (остана доста грунд, реших че не е достатъчно нанесен според разходната норма). Но и на стените и тавани се отлепва по същия начин. Даже на таван по-лесно, защото латекса изглежда "помага".

А на стена с ГК (зеленото на снимката) - тук вече слоя шпакловка е доста тънък, и се отлепя като че ли изцяло - до картона...

А там където има няколко ръце латекс пада още по-лесно и на големи парчета, защото латекса се е свързал много добре с грунда, и е засъхнал добре.
Ето пример какво стана при пробно отсичане (бял таван / сива стена). Това жълтеникавото си е шпакловката, тебеширена на допир.

Грунда е този в линка, да - Primex A-300.

Прикачен файл

IMG_2050.jpg
kozl - майстор
Не се бърше с мокра гъба, а със леко влажен парцал. Тази шпакловка като се намокри и се разкашва. Още повече е неприложима за влажни помещения и ако зеления картон е за такова :sad: Аз ползвам зелен UNIFLOT. Скъпо и се жули по-трудно - ама мноо по-яко :wink: Ако зеления картон е третиран с грунд, предполагам това пък е влошило съвсем залепването на шпакловката към картона.
Само дето не знам какво да правиш в тази ситуация. Дълбоко проникващия грунд едва ли ще проникне през грунда за латекс, за да укрепи рехавата шпакловка, а па там де има и латекс :wallbash:
Лепенките как отлепяш? а па с тия лепенки - едни сами падат, други се не отлепят. Аз пробвах няколко и избрах жълти на Vibac Group (made in Serbia) и едни де пише "Latex GRAFFIT". По дограмата лепих кафявите на Vibac Group. Ма при отлепването първо с ножче по контура лепенка/стена.
И каква е тази демагогия :? и сина ареса сиви стени с бели тавани и като влазям у горния комшия и опа същото :shock:
Alpha - специалист
ср май 27, 2020 5:15 pmkozl написа:
Не се бърше с мокра гъба, а със леко влажен парцал. Тази шпакловка като се намокри и се разкашва. Още повече е неприложима за влажни помещения и ако зеления картон е за такова :sad: Аз ползвам зелен UNIFLOT. Скъпо и се жули по-трудно - ама мноо по-яко :wink: Ако зеления картон е третиран с грунд, предполагам това пък е влошило съвсем залепването на шпакловката към картона.
Само дето не знам какво да правиш в тази ситуация. Дълбоко проникващия грунд едва ли ще проникне през грунда за латекс, за да укрепи рехавата шпакловка, а па там де има и латекс :wallbash:
Лепенките как отлепяш? а па с тия лепенки - едни сами падат, други се не отлепят. Аз пробвах няколко и избрах жълти на Vibac Group (made in Serbia) и едни де пише "Latex GRAFFIT". По дограмата лепих кафявите на Vibac Group. Ма при отлепването първо с ножче по контура лепенка/стена.
И каква е тази демагогия :? и сина ареса сиви стени с бели тавани и като влазям у горния комшия и опа същото :shock:

Даже и стените да са отнесли повече влага заради гъбите (много добре изтискани), на таваните минах с микрофибър на телескоп, който през цялото време имах чувството че е прекалено сух. Следи от влага / мокро имаше само като тънки нишки, от време-навреме. Демек - не би трябвало да е в това проблема. Пак казвам, преди това метох много внимателно и тавани, и стени. Но след "миенето" пак цапаха стените.

Лепенките (едната май е точно Графит Латекс, другата - Теса тъмно жълта и скъпа) отлепям бавно и под почти 180 градуса... Веднага след като съм залепил, и то без натиск. Късат / отлепят еднакво. Лепенките са чисто нови, не са стояли на слънце или екстремни температури.
На други стени с много силен натиск и отлепяне на лентата под 90 градуса, по гаден, рязък начин нищо не мърда. Включително и на моите стени, където съм коригирал с готовата смес Knauf Super Finish зелен капак (и отгоре същия грунд, латекс, и т.н.).

Реално грунда мисля добре е запечатал, и се съмнявам друг грунд да попие през него...

Опасявам се, че на цялостно шкурене отиват нещата. Само дето не знам с наклепаните с латекс тавани какво ще стане...
kozl - майстор
ср май 27, 2020 5:37 pmAlpha написа:
Даже и стените да са отнесли повече влага заради гъбите (много добре изтискани), на таваните минах с микрофибър на телескоп, който през цялото време имах чувството че е прекалено сух. Следи от влага / мокро имаше само като тънки нишки, от време-навреме. Демек - не би трябвало да е в това проблема. Пак казвам, преди това метох много внимателно и тавани, и стени. Но след "миенето" пак цапаха стените.
Не че в това ще да е проблема в отлепването, но с мокрене и търкане има голяма верятност да си повредиш шпакловката. След като си установил, че шпакловката цапа е трябвало да я третираш с грунда на Боро и в зависимост от дебелината може и 2 пъти.
ср май 27, 2020 5:37 pmAlpha написа:
Лепенките (едната май е точно Графит Латекс, другата - Теса тъмно жълта и скъпа) отлепям бавно и под почти 180 градуса... Веднага след като съм залепил, и то без натиск. Късат / отлепят еднакво. Лепенките са чисто нови, не са стояли на слънце или екстремни температури.
Не знам как е най-удачно, но поради проблеми свързани с влажност, лепенките отлепям, след като съм се уверил, че е изсъхнало. А веднага след залепване и минаване с боя на водна основа - означава, че ще има влажност.
ср май 27, 2020 5:37 pmAlpha написа:
На други стени с много силен натиск и отлепяне на лентата под 90 градуса, по гаден, рязък начин нищо не мърда. Включително и на моите стени, където съм коригирал с готовата смес Knauf Super Finish зелен капак (и отгоре същия грунд, латекс, и т.н.).
Загадка :? Материалите еднакви, технологията не е ясно колко е еднаква. А може и материала да е бил различен, нищо че е от същия вид :?
Alpha - специалист
Най-показателния тест беше на стена, на която имаше голяма "кръпка" с готовата смес Knauf. Едно по-дълго парче тиксо, залепено върху двете зони на шпакловката. Резултатът - описаното по-горе. Къса и отлепя "майсторската" зона, а на тази с готовата смес - не мърда нищо.

Реално още преди грундиране (при шкурене) се усеща, че готовата смес Knauf Super Finish стои и се държи по-различно. Малко по-твърда, и леко различен цвят. Не зацапва / задръства шкурката като другата шпакловка.
nikolov333 - майстор
Според мен "майсторите" са пресекли гипса с добавяне на вода след като е започнал да стяга..
Alpha - специалист
чет май 28, 2020 2:34 pmnikolov333 написа:
Според мен "майсторите" са пресекли гипса с добавяне на вода след като е започнал да стяга..
Какво точно е пресичането?

Тема "Грунд за латекс се бели / лющи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: