Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Alpha - специалист
Благодаря на всички отговорили, има много ценни и съдържателни отговори!

UPDATE:
Направи се тест на места по същите стени, където впоследствие се нанесоха корекции със шкурка, готова смес Knauf Super Finish зелен капак, и пак шкурка. Резултатът - на тези места НЯМА проблем. Грундирано и боядисано по същия начин, тиксото не отлепя / къса / вдига нищо...

Естествено въпросът сега е какво може да се направи в таи ситуация. Всички тавани и стени са грундирани, таваните с нанесен 3 ръце латекс.
Предложения?
Alpha - специалист
И още един въпрос: при отсичане на втори цвят кога се отлепя тиксото? Колко време след нанасяне на последната ръка (четка в ъгъла)?
nikolov333 - майстор
Пак ще се повторя, но верния начин е "Опитно".. Минимума е да изсъхне боята, но си зависи..
EDI - майстор
Аз в къщи свалям лепенките веднага, докато е прясна боята.Така не прави люспа и не навдига.
kozl - майстор
Аз па в едната стая ги забравих и стояха към месец, после ги отлепих без проблеми.
Отлепяне с плъзгане по залепената част, т.е. прегъва се на 180 градуса лепенката с лепилото отгоре и се плъзга по залепената лепенка.
Ако не се сваля на прясно и отлюпва от съседната боята с магетно ножче сряз по контура на лепенката.
kozl - майстор
пон май 25, 2020 10:38 pmAlpha написа:
Благодаря на всички отговорили, има много ценни и съдържателни отговори!

UPDATE:
Направи се тест на места по същите стени, където впоследствие се нанесоха корекции със шкурка, готова смес Knauf Super Finish зелен капак, и пак шкурка. Резултатът - на тези места НЯМА проблем. Грундирано и боядисано по същия начин, тиксото не отлепя / къса / вдига нищо...

Естествено въпросът сега е какво може да се направи в таи ситуация. Всички тавани и стени са грундирани, таваните с нанесен 3 ръце латекс.
Предложения?
Не ползваш лепенки или там дето ще ползваш, постъпваш като текста в синьо + дълбокопроникващ грунд преди шпакловка и след шлайфане пак и обезпрашаване, въпреки, че не е споменато.
Alpha - специалист
Добре, но таваните ми са завършени - с три ръце бял латекс... Даже и това да се направи по ъглите заради отсичането, значи че таваните ми ще са без добра връзка между шпакловка и грунд. И е въпрос на време да шупнат, да увиснат, да се обелят... Отделно ако се правят такива кърпежи (шкурене на латекст, нова шпакловка, ново шкурене грунд, латекс) направо не ми се мисли това как ще се прелива към вече готовата част на тавана...
Без да съм специалист, определено мисля че сериозният проблем е не толкова отсичането, а точно това че ще стане проблем в бъдеще.

Отделно - същия въпрос за стените, които за момента са само на грунд, само с няколко "петна" от цветни проби с латекс. Какво трябва да се направи с тях?

Какъв е този долбокопроникващ грунд? Как реагира с различните латекси? И има ли нужда върху него да се полага грунд за латекс (нали всички производители казват, че се грундира със същата марка, с която се боядисва)?
kozl - майстор
Примерно Дълбокопроникващ грунд Борогрунд. Аз съм ползвал този и Primer G на Мапей.
А като питаш за дълбокопроникващ грунд с какво са грундирани стените преди шпакловката?
А за марките всеки ще предлага неговата си марка. И грунда не трябва да реагира
Alpha - специалист
вт май 26, 2020 6:02 pmkozl написа:

А като питаш за дълбокопроникващ грунд с какво са грундирани стените преди шпакловката?
Точно с този грунд на Боро.
nikolov333 - майстор
С колко разреждане..?

Тема "Грунд за латекс се бели / лющи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: