• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Krustio96 - помощник
Здравейте предстой ми ремонт и вече стигнах до боядисването та се чуда каква боя да избера кзха ми че със латекса стените не дишали а тази на варова основа се отмивала Благодаря предварително!
iliya_i - майстор
Казали са ти, че тази на варова основа не бива да се мие а не, че сама се отмива.
Какво има да диша тази стена? Страх те е да не се задуши ли? :-D

Най-ме кефят, тези дето първо запечатват стената с грунд, а после я боядисват с "дишаща" боя.

Ако искаш трайно покритие, което да издържа по-дълго време в приличен вид - латекс.
Krustio96 - помощник
чет юни 11, 2020 6:22 pmiliya_i написа:
Казали са ти, че тази на варова основа не бива да се мие а не, че сама се отмива.
Какво има да диша тази стена? Страх те е да не се задуши ли? :-D

Най-ме кефят, тези дето първо запечатват стената с грунд, а после я боядисват с "дишаща" боя.

Ако искаш трайно покритие, което да издържа по-дълго време в приличен вид - латекс.
Благодаря за отговора но може ли да ми предложиш към каква боя да се насоча марка някоя или няма значение
iliya_i - майстор
Каквато и да вземеш, ще е по-добре от варивата. Аз ползвам на Оргахим и получавам добри (според мен) резултати, но не съм перфекционист.
До сега само една стая боядисах с боя на варива основа и само след по-малко от година беше вече за пребоядисване, защото всяко пипане по стената си личеше, без опция за почистване.
Lion15 - специалист
чет юни 11, 2020 9:25 pmiliya_i написа:
Каквато и да вземеш, ще е по-добре от варивата. Аз ползвам на Оргахим и получавам добри (според мен) резултати, но не съм перфекционист.
До сега само една стая боядисах с боя на варива основа и само след по-малко от година беше вече за пребоядисване, защото всяко пипане по стената си личеше, без опция за почистване.
+1
Хола боядисвах с боя на варова основа миналата година, и сега тия седмици пак ще боядисвам.
Коридора е с латекс и няма мръсно по стената.
И в двете стаи се пази чисто еднакво...
Вземах боята от един магазин в Сандански специално за бои.
Уж гръцки, качествени...
torbalan - Дървен философ
Аз ползвам латекс Vitex и съм много доволен.

За дишането не ми се коментира :)
kozl - майстор
пет юни 12, 2020 7:16 amtorbalan написа:
Аз ползвам латекс Vitex и съм много доволен.

За дишането не ми се коментира :)
Пак от Гърция боя.
От Витекса си доволен, а пиши от кои не си доволен :roll:
VLADO66 - майстор
Дисповита го развалиха.За тавани ползвах скоро Леко интерин, а за стените https://www.vitex.gr/Product/4/40/bg/VITEX-SATIN-ECO/ Понеже боята е сатен, стените трябва да са идеално шпакловани, защото всяка неравност личи.Боядисвах преди години коридора и стълбището на къщата.Като се изцапа, минавам с един мокър парцал със сапун и светва като нова. Боята не е евтина, но има голяма покривност и съответно малък разход и се зоближава като пари до Лекото.
torbalan - Дървен философ
пет юни 12, 2020 7:30 amkozl написа:
...
Пак от Гърция боя.
От Витекса си доволен, а пиши от кои не си доволен :roll:
Ползвал съм Леко, Мефисто и за още една се сещам - в бели кофи със зелени надписи, но не помня марката.
Лекото става, но покрива по-трудно от Витекса. Останалите не ми харесват, защото цапат, след като изсъхнат.
chapara - майстор
Боролекс, мие се ако се зацапа.
  • 1
  • 2

Тема "Латекс или боя на варова основа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: