Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
misho81 - напреднал
Време беше и мен нещо по време на ремонта да ме срути психически.
Директно на проблема, боядисвам с латекс Хамелекон на оргахим, шпакловани с гипс, и минати с грунд на Боро стени, и след всяка ръка като започне да съхне латекса на всяка стена ми избиват язвички на боята(появяват се балончета под латекса). КОлеги кажете от какво може да е това, мислех че е влага но се появява на различни места след всяка ръка, и освен това от шпакловката са минали 10 дни(а и тя не беше много дебела максимум 7-8 мм), може ли грунда на Боро да не е съвместим с латекса и аз не знам какво да правя вече, ще лудна една седмица вече се занимавам с тази стая а е само 30 кв. м.
Давайте акъл, на вас разчитам, какво да направя за да не се повтори това и в другите стаи.
masterval - майстор
Грундирай с Артефикс и разреждай първата ръка. :?
BanoTheWolf - специалист
Мда колега и при мене същия проблем беше и ще се радвам да разбера как се отстранява този проблем :)
При мене нещо не ми хареса как го шпакловаха, но както и да е :( Една ръка грунд и аз на Боро ударих ма с много малко разреждане с вода. След това започнах да боядисвам и при мене така се получи като на шупли. Мислех че е от шпакловката и изшкурих една стена и пак същата процедура , но боята беше на мехури. Мисля си че е от мечето, но явно първата ръка грунд както казва колегата трябва да е по редичка. Понатам ще пробвам този метод дано е успешен, защото първия път си беше гъсто.
На мен също не ми харесва как стои на места латекса ма се примирих, така че колега тия 30кв. не ги мисли толкоз :wink:
Може ли от шпакловката да идва всичко, мече, грунд, латекс :? кое е вярно се пита в задачата :)
Чао...
misho81 - напреднал
Колега не е от гъстотата на грунда аз го разредих едно към четири, и пак същото като при теб, разредих и първта ръка, сега ще сменя грунда за другите стаи и ще видим тогава, а до тогава чакам още идеи.
Gofuss - специалист
Мое личнио мнение че трябва да се ползват грунд ,латекс или боя на една и съща марка.Да сте пък избързали , и сте нанесли латекса преди грунда да е изсъхнал достатъчно добре? :?
BanoTheWolf - специалист
Gofuss написа:
Мое личнио мнение че трябва да се ползват грунд ,латекс или боя на една и съща марка.Да сте пък избързали , и сте нанесли латекса преди грунда да е изсъхнал достатъчно добре? :?
Мнееее :) Аз лично един ден изчаках и пак така стана :?
Понатам ще пробвам с една и съща марка пък да видим.
БАШ МАЙСТОР - специалист
грунда няма значение на коя марка е,разрежда се една част грунд една част вода и една част боя,нанася се с баданарка,ако е с валяче трябва да сте добри,защото ръба от валяка не се ли разнесе избива на боята,а боята в грунда се слага за да се види къде сте пропуснали да минете и точно от такива места стават тези бели
masterval - майстор
Едно съчинение по темата, ако може...

Сценарий 1. Шпакловка някаква е турена, най-често има гипс и проч., направена е качествено, върху що-годе равни стени. Варианти:
1.1. Грундираме с гъст грунд (да стане по-яко, да запечата по-добре, не сме бедни та да да пестим от грунда и пр.). Някъде ляга тънко, някъде дебело. Латексът някъде лъщи, някъде е матов.
А ако сме пропуснали места при грундирането или някъде е много тънко, щото сме бързали, стават мехурчета.
1.2. Грундираме с разреден според указанията грунд. Ако грундът не е фабрична пикня, която може да се изхвърли и неразредена, има два варианта:
1.2.1. грундираме внимателно, при което на другия ден латексът не ни прави номера и на третата ръка всичко е ОК.
1.2.2. грундираме набързо, някъде покрило, някъде потекло, някъде не сме забелязали капките (т.е. не сме ревизирали стената 15 минути след полагането на грунда). А може и да не е изсъхнало добре, резултат - петна, портокал, цели матови ленти или стават мехурчета.

Сценарий 2. Шпакловката е направена качествено, но върху неравни стени. Варианти:
2.1. Грундираме, шпакловаме наново (за да получим горе-долу еднаква дебелина на шпакловката), грундираме и боядисваме. Голяма е вероятността да постигнем 1.2.1.
2.2. Не прешпакловаме и не грундираме след това, а полагаме шпакловка върху шпакловка без грунд помежду им. Където е дебело, става още по-дебело, резултат - петна, портокал, цели матови ленти илистават мехурчета.

Сценарий 3. При условията на 1.2. работим с гъст латекс (виж 1.1.) и получаваме, хм... Вече се обърках, но за резултата виж 2.2.

:-D :-D :-D

Всеки може да си разиграе този сценарий според неговия случай (да не пропусна важното - отнася се само за боядисване на прясно шпаклована стена, а не за работа върху стар латекс!).
silllveto - Майсторица
А какво ще стане, ако не грундираме. Срам не срам, ще си призная, че нямам нерви и слагам направо латекса. Боядисвала съм върху вар, върху винервайс, върху колоркит и върху тапети (са майсторите ще изпаднат в ужас). За сега нямам проблеми, но какво ще стане при следващо боядисване?
masterval - майстор
При твърдите покрития най-вероятно нищо няма да стане, латексът си работи като грунд (ако не е мн.гъст).
С тапетите - не знам, всичко може да стане, включително и това, че след като са боядисани по-лесно се свалят, но след по-дълго накисване :-D

Тема "Проблем с язвечки при латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: