• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
martinio - помощник
Здравейте приятели, изтъргах боята от тръбите на парното до чист метал свалих всички слоеве боя и най отдолу предполагам е имало червен грунд или нещо подобно. Задължително ли е сега грундирането преди нанасянето на боята или може да се нанесе директно върху чистия метал. Идеята е да се подобри топлоотделянето и каква боя бихте ми предложили за тръбите искам да са бял гланц и да не пожълтее за отрицателно време. температурата не се качва повече от 60 градуса макс 70.
шоп - майстор
Може и с бял латекс да ги боядисаш.

Топлоотдаването няма да се подобри:-)
bigdragon - майстор
Латекса е на водна основа без никакви антикорозионни инхибитори, пореста (дишаща) боя с дебел филм. Само до есента ще имаш жълти петна по боята...
Боядисай си ги по класическия начин, грунд и боя с предпочитан цвят, или с Протекта, Хамерит или др. подобна.

ПП Ако ползваш боя на водна основа, тя да бъде за метал и да има антикорозионни свойства.
Hoвoceлckи - майстор
Не разбирам от тези работи, но металните ми тръби за парното са боядисани с латекс преди 20-ина години и няма абсолютно никъде никакви петънца!
шоп - майстор
пон юни 15, 2020 8:46 ambigdragon написа:
Само до есента ще имаш жълти петна по боята...
У дома всички тръби са от черна стомана. Половината са боядисани със сребърен феролит, другата половина с латекс.
Тази на снимката е в една нисша, боядисвана е последно 2004 год, няма петна. :-D

Прикачен файл

SAM_9776.JPG
SAM_9776.JPG (61.14 KиБ) Видяна 3085 пъти
martinio - помощник
То и аз можех да ги намажа и с латекс и каквото и да било върху старите бои. Взех бързосъхнеща боя емайлалк за метал, но питането ми основата да я мажа ли с грунд един червен гаден цвят или не. Сега са на чист метал.
radius - майстор
Аз съм мазал с бяла алкидна боя и с времето пожълтя.
Christo - майстор
И аз съм мазал тръбите си с латекс. Това беше преди "сто" години и просто тогава изборът не беше особено голям :) Единственият кусур е, че покритието не е лъскаво. Сега химията много се разви. Защо не пробвате нещо такова: https://www.home-max.bg/sprej-boya-mast ... radiatori/ Правите едно широко ограждение и си пръскате на воля. После прибирате вестниците и сте готови. Бързо и чисто! Градусите не са 4500 а вероятно 450. :? Какво толкова ще стане, ако след 5-10 години цветът се промени, стане нетърпимо и се наложи пребоядисване? После децата(внуците) да му мислят. Поздрави и успех!
Antonii - майстор
Принципно в упътването на боята която ще ползвате си пише дали трябва да си грундира преди това и с какво.
И най-вероятно трябва.
naster - майстор
пон юни 15, 2020 7:06 pmшоп написа:
...
Г-н Шоп, умолявам Ви да сверите часовника на този фотоапарат, или го изключете! От година или две се каня да Ви замоля!
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на тръби за парно в хола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: