• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nork - специалист
След като изсъхне боята пробвай да направиш финиша с вакса. Последната която купих е от магазин за обувки и върши много добра работа за водонепроницаемост, но потъмнява цветът от нея и не е за винаги.
vkpd - напреднал
пон авг 31, 2020 8:43 pmnork написа:
След като изсъхне боята пробвай да направиш финиша с вакса.
Това е нещото, с което експериментирам в момента. Пчелен восък с нетсфуут масло за финиш. Засега не мога да кажа дали работи или не. Ако имам резултат, ще напиша, може да е полезно за друг.
Трябва да се пита в някоя фабрика, дето обработва кожени изделия.
Питах. :-D
Единствената останала фабрика, останала в България е в Габрово - Фулмакс.
Всичко е по поръчка и от 10 квадрата нагоре.
В заводите кожите се обработват с анилинови багрила, които са силно отровни и не става това в полу-битови условия.
И въпреки това, много готови кожи пак пускат. /На фулмакс - не/.
Вълк и мечка се оказа това, само ако подозирах в какъв филм ще се вкарам, никога нямаше да се захвана. Ама сега ме гложди ... Няма една кожа да ме победи :-D
Питах и разни кожарски спецове - получих отговор - оправяй се ....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
"Боя" се полага отгоре
"Багрило" оцветява
Кожените неща по принцип си пускат цвета, защото самото фиксиране съсипва кожата. Буквално всички изделия в някакъв момент си отърват цвета
Оцветявала съм кожа, малки, много малки серийки. С анилинови багрила.... (маслени пастели, старите бои за яйца, старите бои за вапцане на вълна и памук)
Следя темата с интерес
torbalan - Дървен философ
пон авг 31, 2020 9:29 pmn_a написа:
"Боя" се полага отгоре
"Багрило" оцветява
Кожените неща по принцип си пускат цвета...
Боите са два вида - попивни и покривни. Първите проникват в това, което оцветяваш, а вторите го покриват.
Багрилата са в поезията и приказките.

А за пускането на цвета - бая кожени неща има из къщи, нито едно не пуска.
  • 1
  • 2

Тема "Водоустойчива попивна и еластична боя - моля за идеи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: