Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте. Взех си плот за работна маса/бюро и ми се иска да я мина с финиш.

Разрових се по интернет и в момента се колебая между масло за дърво и полиуретанов лак на водна основа.

Полиуретановия лак единствено ме притеснява, че може да изглежда леко "пластмасов", а маслото, че може и да не издържи много с цялата техника, която ще е по масата - доста тежък компютър, стойка с микрофон, монитор, а скоро и втори.

Ще се радвам на някакви съвети.
stridata - специалист
Не си написал най-важното. какъв е материала на плота? Принципно и за двете неща ще трябва да се грижиш и да внимаваш какво правиш. Маслото подлежи на корекция, лака трудно! Не ти препоръчвам воден лак за работен плот. Най-добрият вариант е безцветно масло с твърда вакса за плотове. И да надереш след година, две му удряш една шкурка, едно ново масло и става като нов. Препоръчвам ти да спазиш технологията на производителя за нанасяне, време за съхнене и брой ръце. Като задължително при покупката обясни за какво ще го ползваш. Поинтересувай се с какви препарати се почиства масло и аз бих избрал OSMO. Имат 125мл. разфасовки.
вт яну 26, 2021 10:45 amstridata написа:
Не си написал най-важното. какъв е материала на плота? Принципно и за двете неща ще трябва да се грижиш и да внимаваш какво правиш. Маслото подлежи на корекция, лака трудно! Не ти препоръчвам воден лак за работен плот. Най-добрият вариант е безцветно масло с твърда вакса за плотове. И да надереш след година, две му удряш една шкурка, едно ново масло и става като нов. Препоръчвам ти да спазиш технологията на производителя за нанасяне, време за съхнене и брой ръце. Като задължително при покупката обясни за какво ще го ползваш. Поинтересувай се с какви препарати се почиства масло и аз бих избрал OSMO. Имат 125мл. разфасовки.
Горната част, която и искам да обработя е от фурнир от бреза. Останалото си е типичното ПДЧ с ламинат.
torbalan - Дървен философ
Лака не търпи корекции. Трябва грубо шкурене (до цялостно махане на покритието и изравняване) и лакиране наново.

Ако е с масло - може да се шкури (при това сравнително финно до отстраняване на повреденото) там, където е пострадало и да се намасли наново. Не личи.
Правил съм го вече няколко пъти на кухненската маса.

Тема "Полиуретанов лак или масло за работна маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: