• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
niavik - напреднал
Здравейте,
Какъв лак за дюшеме ще ми препоръчате? Преди години слагах Sirca и съм сравнително доволен. Нещо по-устойчиво на износване ?
Или масло?
Помещението е кухня.
Последна промяна от niavik на пет мар 19, 2021 11:10 am, променено общо 2 пъти.
zz_stefanov - майстор
Аз съм с чехския водоразтворим Сократес прозрачен мат.
krasi92 - майстор
чет мар 18, 2021 10:40 pmzz_stefanov написа:
Аз съм с чехския водоразтворим Сократес прозрачен мат.
Колко слоя нанесе
zz_stefanov - майстор
По спомен грундирах + 2 слоя. Както си е по препоръка мисля. Нанасях с валяк, тънко мече.
torbalan - Дървен философ
Зависи какво те кефи. Аз харесвам да е матово. Да не лъщи.
Дори бих се замислил за някакво масълце, а не за лак. :)
niavik - напреднал
съб мар 20, 2021 10:49 amtorbalan написа:
Зависи какво те кефи. Аз харесвам да е матово. Да не лъщи.
Дори бих се замислил за някакво масълце, а не за лак. :)
И аз клоня към масло, звучи добре. Минус е, че трябва да се почиства със специални препарати и трябвало да се поддържа.
torbalan - Дървен философ
съб мар 20, 2021 1:39 pmniavik написа:
... Минус е, че трябва да се почиства със специални препарати и трябвало да се поддържа.
Няколко маси има в къщи, дето са намазани с масло. Никакви специални препарати не ползваме.
Бъшем си ги с влажна кърпа и толкоз. За десетина години - нищо им нема.

От време на време трбва да се мажат с масло. Примерно веднъж годишно. Май това е единственото неудобство, за което се сещам.
nautilus33 - майстор
Към автора на темата- на какво се спря, че скоро ще цикля дюшемето в цялата къща, и искам да го мина с нещо цветно, най-вероятно цвят орех? Ако и parketmilanov се включи, ще бъде добре :), защото предполагам и той може да препоръча нещо.
mkocev - специалист
Темата за лакиране и тониране на дюшеме и мен ме вълнува, ще бъде чудесно ако някой с опит сподели нещо :)
От личен опит мога да кажа, че при по-меката дървесина лака е за предпочитане пред маслата, тъй като повърхността става една идея по-твърда.
nautilus33 - майстор
Никой ли не е лакирал дюшеме с цветен лак? Дали ще стане ако го мина с акрилен цветен, и отгоре 2-3 ръце полиуретанов? Или няма да хване полиуретановия към акрилния?
  • 1
  • 2

Тема "Лак за дюшеме?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: