• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
пишман_майстор - майстор
Не позна , добре ставаха колите, особено моторите. Просто в един момент прецених, че здравето ми е по-важно. И добре направих .
П.п. ползването на песъкоструй не попада много в сектор любител.
juslen - специалист
Здравейте,
Искам да си обогатя любителския инвентар в гаража с компресор за въздух, къде за продухване и почистване на прахоляци от разни детайли, помпане на гуми, къде да експериментирам да боядисвам пластмасови и метални детайли, а може би и някой друг пневматичен инструмент (гайковерт например).
Преди време си играх да боядисвам и лакирам пластмасови детайли на един скутер с боя и лак по поръчка, но в спрейове. Ефекта беше задоволителен за целите ми тогава, макар при втория детайл да имах ядове с 2к лака, който така и не успя да се втвърди и се размекваше при по-силно слънце. Сега на една от колите имам тръгнала ръжда по вежди и рога, а другата е за нанасяне на антикорозионно покритие по корема (битум). Колите не са първа младост, така че дори да не стане перфектно ще го преживея.
Компресор с какви параметри би ми свършил работа?

Този е може би най-добрия вариант като параметри/цена, който успях да намеря на база спецификации по магазините:
https://www.onlinemashini.bg/kompresor- ... line/39755

Уж поддържа дебит 170л/мин. при 7 бара. Доколкото четох бюджетен HVLP пистолет иска поне 170-200л/мин. при налягане 3-6 бара.
пишман_майстор - майстор
За боядисване по коли: за дребни детайли може и да стане с компромиси. Не е за продължителна работа, да знаеш. Проблем е и конденза, а той ще го има в изобилие.
За гайковерт: вземи си някакъв двучуков модел + малка доп. бутилка към компресора около 20-ина литра обем ( газова бутилка или бутилка от компресор , без компресорна глава, или друга подходяща ) . Компресора и доп.бутилка се връзват с дълъг маркуч. Малката бутилка и гайковерта с по-къс, примерно два метра и желателно да не е малък отвора на маркуча. Идеята е за кратко повишената нужда от напомпан въздух , да развърти добре инструмента. Разнасяш ги заедно ( малката доп. бутилка и гайковерта ) Ще работи доста добре така, отколкото само да се разчита на изхода от компресора, особено съчетано с дълъг маркуч и малко вътрешно ф.
Успех.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на компресор за боядисване и пясъкоструене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: