Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте,

Търся съвет с какво да боядисам малко външно стълбище от бетон. В момента е гол бетон, леко грапав, стои грозновато - та реших да му придам поне някакъв вид, може би с 2 цвята и някаква шарка.
Приемам идеи както за вида бои, така и за конкретни марки.

Идеята ми е да мога да го направя лесно и сравнително бюджетно. Не гоня най-високо качество. Но все пак да се има предвид, че стълбището е външно, умерено изложено на атмосферни влияния, със сравнително нисък човекопоток.

В момента може би клоня към акрилна боя с грундиране преди това. Чудя се и за експосидна дали има смисъл. За алкидна (блажна) боя въобще не знам дали е подходяща. Приемам всякакви съвети.

Предварително благодаря!
radius - майстор
Ако се мокри, мисли и в посока как ще замръзне зимата и ще се пребиеш.
пет май 21, 2021 9:39 amradius написа:
Ако се мокри, мисли и в посока как ще замръзне зимата и ще се пребиеш.
Ами мисля, това е доста важно, но явно не съм го измислил все още :)

Какво е решението?
- Боя с грапав ефект? Такава намирам само фасадна боя, но не съм убеден дали ще свърши работа. Има специализирани бои за бетон и бетонни подове, но те едва ли са грапави.
- Или добавки/примеси някакви, за грапав ефект? Има ли такива на българския пазар, че не намирам?
- Има и DIY вариант за смесване на пясък с боята - работи ли?

Тема "боядисване на бетонно стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: